Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa i siatka wzmacniająca


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 5 listopada miałem operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej. Dzień wcześniej zrobiono mi badania krwi temp. ciśnienia itp. wszystko było ok. Rozmawiając z chirurgiem powiedziałem o tym ze chciałbym mieć wstawiona *siatkę* ponieważ pracuje fizycznie (podnoszę ciężary powyżej 25kg) chirurg nie badając mnie stwierdził ze nie jest mi takowa potrzebna. . . Nie wyjaśnił dlaczego po prostu nie ma takie potrzeby. dziś mija 3 doba od operacji mam duże problemy z kasłaniem kichaniem i chodzeniem. Na razie dowiedziałem się tyle, że prawdopodobnie będą nawroty przepukliny. Doktorze proszę mi podać jakieś zalety tego, że nie założono mi tej siatki. Chirurg prowadzący operacje twierdził że to jest dla mojego dobra. Mam 19 lat przepuklina była wielkości mandarynki,Ważę 61kg i mam 179cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często u młodych osób nie zakłada się siatek podczas plastyki przepuklin pachwinowych. Młode osoby lepiej się goją i mają silnieje tkanki otaczające wrota przepukliny dlatego u nich wystarczy operacja wykonywana w sposób klasyczny. Siatki częściej wszczepia się osobom starszym oraz ze wznowami przepukliny. Siatka częściej wyzwala długotrwałe dolegliwości bólowe i stwarza zagrożenie utzymującego się zakażenia miejscowego trudnego do opanowania metodami zachowawczymi (ciało obce w organizmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O operacjach przepuklin można poczytać w tym portalu patrz http://www.echirurgia.pl/hernioplastyka/ Zabieg trwa około godzinę jest wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu do kręgosłupa lub miejscowym. Pobyt w szpitalu 2-3 dni. Do wykonywania ciężkiej pracy można powrócić po około 2-3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×