Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Szymon

Przepuklina pachwinowa i siatka wzmacniająca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon
Witam. 5 listopada miałem operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej. Dzień wcześniej zrobiono mi badania krwi temp. ciśnienia itp. wszystko było ok. Rozmawiając z chirurgiem powiedziałem o tym ze chciałbym mieć wstawiona *siatkę* ponieważ pracuje fizycznie (podnoszę ciężary powyżej 25kg) chirurg nie badając mnie stwierdził ze nie jest mi takowa potrzebna. . . Nie wyjaśnił dlaczego po prostu nie ma takie potrzeby. dziś mija 3 doba od operacji mam duże problemy z kasłaniem kichaniem i chodzeniem. Na razie dowiedziałem się tyle, że prawdopodobnie będą nawroty przepukliny. Doktorze proszę mi podać jakieś zalety tego, że nie założono mi tej siatki. Chirurg prowadzący operacje twierdził że to jest dla mojego dobra. Mam 19 lat przepuklina była wielkości mandarynki,Ważę 61kg i mam 179cm wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Często u młodych osób nie zakłada się siatek podczas plastyki przepuklin pachwinowych. Młode osoby lepiej się goją i mają silnieje tkanki otaczające wrota przepukliny dlatego u nich wystarczy operacja wykonywana w sposób klasyczny. Siatki częściej wszczepia się osobom starszym oraz ze wznowami przepukliny. Siatka częściej wyzwala długotrwałe dolegliwości bólowe i stwarza zagrożenie utzymującego się zakażenia miejscowego trudnego do opanowania metodami zachowawczymi (ciało obce w organizmie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukasz
a jak wyglada i ile trwa rekonwalescencja po tego typu operacji, po jakim czasie mozna wrocic do pracy w ktorej się dzwiga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
O operacjach przepuklin można poczytać w tym portalu patrz http://www.echirurgia.pl/hernioplastyka/ Zabieg trwa około godzinę jest wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu do kręgosłupa lub miejscowym. Pobyt w szpitalu 2-3 dni. Do wykonywania ciężkiej pracy można powrócić po około 2-3 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.