Cysta pod dolną powieką oka

u?ytkownik
Edyta

Witam mam stwierdzoną cystę, która jest umiejscowiona pod dolną powieką oka(lewego). Wygląda jak *bąbelek* wypełniony wodą. Zalecono usunięcie tej cysty. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda taki zabieg i czy cystę bada się histopatologicznie i czy to może być zmiana nowotworowa. Dziękuję

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Tak, każdą usuniętą zmianę poddaje się badaniu histopatologicznemu. Zmiana usunięta będzie w znieczuleniu miejscowym. Co do samego zabiegu, jak duża będzie rana powie, Pani wszystko chirurg, ponieważ zależy to od rozmiaru zmiany.

u?ytkownik
Edyta

Bardzo dziękuje i pozdrawiam

u?ytkownik
kubalfc

Ja teze mam cyste I boje sie zabiegu okropny film o cyscie na youtube.pl

u?ytkownik
Artur

Mam 30 lat i cyste od urodzenia pod prawą dolną powieką.Na początku była mała ąle ciągle rośnie ma juz 2 cm.Zmieniła tez barwę na Granatową.Chętnie bym ją usuną ale przerarza mnie myśl ze ktoś by mi miał grzebać w oku w znieczuleniu miejscowym.

u?ytkownik
Miki

Witam, Ja też mam stwierdzoną cystę na prawym oku pod górną powieką, byłam u okulisty jakieś 4 lata temu, pani doktor powiedziała mi że albo się sama wchłonie, co się nie stało, albo żeby ją usunąć. Od jakiegoś czasu odczuwam ucisk w tym miejscu, mam zawroty głowy i ból głowy.Boje się iść do lekarza bo boje się,że to coś złego....

u?ytkownik
ana

Witam,
Moj trzyletni synek jest po usunięciu takiej właśnie cysty. Zabieg wykonywano w znieczuleniu ogólnym,trwał bardzo króciutko, gdyby nie fakt że bardzo źle znosił narkozę, to moglibyśmy opuścic klinikę tego samego dnia.Zmianę (cystę) oddano do badania hist-pat, czekamy na wynik.

u?ytkownik
grażka

Witam! Mój synek ma 11 miesięcy i od 4 miesięcy ma cystę nad lewym okiem nie rośnie ,ale jest widoczna.Czeka naszego synka zabieg i bardzo się boję czy jak lekarze go uśpią to czy się wybudzi i jakie powikłania się z tym wiąrzą i czy jest to bezpieczne dla tak małego dziecka.Proszę o informacje!

u?ytkownik
Martyna

Witam, też miałam cystę w oku zauważyłam ja z 3 tyg temu.Byłam dzis u okulisty. Pytał mnie czy chce aby mi to usunął, bo w moim przypadku nie było to konieczne. Powiedziałam ze chce bo jak mrugam to czułam jakbym miała rzese w oku. Zakropił mi to oko jakims srodkiem znieczulajacym i igłą przebił. Zabieg trwał dosłownie 10 sekund i nic mnie nie bolało. Przepisał mi masc z antybiotykiem i krople nawilżające.

u?ytkownik
Sufka

Witam:)
Jak większość również miałam cystę (tak przynajmniej lekarz zdiagnozował to coś na dolnej lewej powiece mojego oka:). Została usunięta w ciąglu kilku sekund za pomocą cieniutkiej igiełki. Dostałam jedynie krople znieczulające do oka i to wszystko. Cystę miałam na oku co najmniej dwa lata. Zalecam wszystkim z tym problemem, aby jak najszybciej udali się do poradni okulistycznej.

u?ytkownik
Paulina

Witam:)
Ja mam cystki n dwóch okach i miałam usuwane i znowu się pojawiły i miałam kilka razy usuwaną na prawym oku a na lewym się dopiero pojawiła.Ktoś może wie dlaczego one się pojawiają.O takie usuwanie jest nie bolesne.

u?ytkownik
IWONA

Wlasnie przed chwilka wrocilam od okulisty...zrobila mi sie cysta w prawym oku/maly babelek wypelniony plynem/ zostalo mi znieczulone to oko i igla p.dr przekula mi ja,dostalam krople z antybiotykiem i wkrapiam 4x dziennie.
Nic nie bolalo i nie ma czym sie przejmowac...pozdrawiam serdecznie..:)

u?ytkownik
Agnieszka

Witam
Ja miałam 3 dni temu przekłutą cystę na siatkówce oka . Nic nie bolało
dostałam krople sterydowe i niestety na następny dzień cysta znowu się pojawiła.Lekarka mnie uprzedzała że to może powrócić ale nie myślałam że tak szybko.Chciałabym się tego pozbyć bo mi przeszkadza ale boję się zabiegu chirurgicznego.Mam prośbę jeżeli ktoś przeszedł taki zabieg o opisanie na czym to polega i czy jest bolesne.

u?ytkownik
Agnieszka

Witam
Ja miałam 3 dni temu przekłutą cystę na spojówce oka . Nic nie bolało
dostałam krople sterydowe i niestety na następny dzień cysta znowu się pojawiła.Lekarka mnie uprzedzała że to może powrócić ale nie myślałam że tak szybko.Chciałabym się tego pozbyć bo mi przeszkadza ale boję się zabiegu chirurgicznego.Mam prośbę jeżeli ktoś przeszedł taki zabieg o opisanie na czym to polega i czy jest bolesne.

u?ytkownik
Monika

Witam
Ja mam cystę na prawym oku, stwierdzone zaburzenie układu linfatycznego twarzy , cześć cysty miałam zdjete do badania histopatologicznego i dopierow wtedy po 3 latach wizyt w gabinetach okulistycznych postawiono diagnozę,że to cysta ( wygląda jak różaniec nałe koraliki i jest praktycznie na całym oku)
obecnie stosuję tylko masaże linfatyczne twarzy ,bo mi niestety bardzo puchnie powieka szczególnie rano po przebudzeniu .
zabieg nic kompletnie nie boli .