Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodonercze a ciąża


Gość dominika

Rekomendowane odpowiedzi

W 24 tyg ciąży trafiłam z bólem lewej nerki do szpitala. stwierdzono wodonercze Io nerki prawej. nerka prawa z poszerzonym ukm,miedniczka 35/47 mm,warstwa korowa prawidłowa.nerka lewa z zaznaczonym ukm bez złogów.pęcherz moczowy pusty. nerka prawa przestrzenie płynowe 1cm.miedniczka 3,25cm. lekarze stwierdzili że do póki nie ma bólu w prawej nerce nie ma potrzeby interwencji. jeśli taka sytuacja się pojawi proponują odprowadzanie moczu bezpośrednio przez brzuch nie cewnik. dwukrotnie konsultowałam się z rożnymi lekarzami.zapewniają że na razie nie ma powodu do paniki ja natomiast jestem zmartwiona ponieważ do końca ciąży sporo pozostało i zastanawiam się czy moje nerki to wytrzymają.czy w sytuacji kiedy ból się pojawi nie będzie już za późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy ból dotyczył też nerki prawej? Napisała Pani o bólu w lewej. Myślę, że interwencja chirurgiczna podczas ciąży jest zbyt dużym obiążeniem dla dziecka. Dlatego najlepiej stosować się do zaleceń lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często kontroluj się ,badania moczu ,krwi ,ciśnienie może być wszystko dobrze a może dołączyć się zakażenie proponowałabym rozwiązac ciążę przez cc po 37 tyg ,dla wszelkiego bezpieczeństwa Twojego i dziecka powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że cc jest nie potrzebne. Złóg w nerce może występować gdyż dziecko może ją lub je obie uciskać . Ja mam od 10 lat kamicę nerkową a mam jedną córcię 4 letnią , teraz jestem w ciąży w 29 tygodniu i też mam zastój w nerce . Czasami boli , mocz robi się pomarańczowy . Nie przesadzać i liczyć na wiedzę lekarzy . Dużo pić , brać lek żurawit ( wyciąg z żurawiny ) całkowicie bezpieczny dla dziecka oraz w razie bólu niezbyt mocnego nospa którą też można bez problemów brać . A jak mocny ból się pokarze natychmiast do szpitala - ginekologicznego , podadzą leki rozkurczowe i będą robić wszystko by donosić dzieciątko do odpowiedniego wieku ciąży , a jednocześnie pomóc matce w przezwyciężeniu bólu . I oczywiście w miarę możliwości często usg nerek i badanie moczu . Pozdrawiam i życzę zdrówka i spokojnego donoszenia dzidziusia . A twoje nerki dadzą radę bądź dobrej myśli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciazy z drugim dzieckim. w pierwszej ciazy wodonercze pojawilo sie ok 23 tygodnia, przez tydzien bol byl nie do zniesienia, ale po tym czasie wszystko wrocilo do normy, tzn. bol ustapil. donosilam dziecko do 40 tygodnia i urodzilam naturalnie bez problemow. 3 tygodnie po porodzie mialam zrobione usg, na ktorym nie bylo juz sladow wodonercza. jak wspomniala wczesniej jestem w ciazy z drugim dzieckiem, obecnie 22 tydzien i znow pojawia sie ten sam problem, ale moj gin. i urolog powiedzieli, ze nie ma sie czym martwic, nie dojdzie do zadnego uszkodzenia nerki, a jezeli bardzo boli wziac cos przeciwbolowego. nie martwcie sie dziewczyny, wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w 23 tyg. Ciąży zalozono mi do nerki prawej cewnik pik taila w 32 musialam go wymienić ponieważ się zatkal teraz upłynęły 2 tyg. I nie mogę wytrzynmac z bólu lekarze mówią ze to zastój utrwalony nie wiem czy mam czekać do końca czy niech zrobią wczesniej cesarke ponieważ nie biorąc antybiotyków zapalenie powraca co tydzień to jest jeden wielki horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×