Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięty nerw strzałkowy


Gość Anna Ż

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry zwracam sie z zapytaniem czy jeśli podczas operacji został uszkodzony- przecięty nerw strzałkowy - diagnoza opadajaća stopa brak czucia , ewentualne prądy pod stopa. Czy można jeszcze cos zrobić aby wrócic do normalnego funkcjonowania Tata wiek 59 lat miał w kwietniu 2009 r w zrobiną kapoplastyke na biodro i podczas tej operacji uszkodzono mu nerw okazoło sie ze mu przerwali Cały czas jeżdzi na rehabilitację Miał robiony EMG juz 3 razy po 2 badaniu wyszło ze jest jakas poprawa ale teraz po ostatnim badniu jest gorzej niz za pierwszym razem i lekarze stwierdzili ze juz nic nie da sie zrobic Cała rodzina jest załamana a ja wiem ze ludzie z połamanymi kregodłupami sparaliżowani wychodza na prosa wiec mysle ze i w tym przypadku jest jakies rozwiazanie Bardzo prosze o wiadomosc gdzie mozna szukac pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat temu podczas operacji żylaków lekarz przeciął mi nerw strzałkowy -przeszłam dwie operacje przeszczepu i nic to nie dało -nacierpiałam sie co niemiara .Nietety zostałam inwalidka z opadajaca stopa i nic sie nie da zrobic. Nie wiem jak to jest, ze przyszywaja stopy i działają ,a nerwu w takim przypadku nie moga. Przeszłam cała mas rehabilitacji i nic nie pomogło,rokowanie niestety sa niepomyślne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem całkowicie przecięty nerw strzałkowy pod kolanem (kawał potłuczonej szyby całkowicie przeciął nerw) Po 6 miesiącach zacząłem ruszać pacami stopy do góry. Nerw musiał być zszyty chirurgicznie. CO DO REHABILITACJI: Najważniejsze to trzymać nogę w cieple (przedłużona termoterapia. np spałem z poduszka elektryczną owiniętą wokół nogi albo z termoforem), Miałem NIVALIN (60 zastrzyków z przerwami), Alanerv (tabletki cały czas, łykam do dziś) Solux Magnetronik aha no i chyba najważniejsze elektrostymulacja!! do tego ćwiczenia i cały czas podnoszenie stopy *w myślach* Teraz jest już rok i 3 miesiące od wypadku. Chodzę normalnie. jeżdżę na nartach. Stopa mam nadzieję jeszcze się poprawi bo brakuje jej siły. Co do *odrastania* nerwów to najważniejsze fakty są takie (po roku szukania i rozmów z lekarzami jestem domorosłym ekspertem): nerwy regenerują się 6-9 miesięcy (jeśli po tym czasie nie dotrą do miejsca w którym łączyły się z mięśniami to niestety szanse na odzyskanie sprawności drastycznie maleją) nerw regeneruje się z prędkością 1mm/dobę, przy trzymaniu w cieple i rehabilitacji można uzyskać 4mm/dobę w moim przypadku nerw musiał *urosnąć* (od miejsca przecięcia do palców stopy) jakieś 60cm, zajęło mu to 6 miesięcy. Podobno sprawność zauważalnie poprawia się przez 2 lata. tzn ile uzyska się sprawności w przeciągu 2 lat tyle już zostanie na zawsze) Co ważne najpierw mogłem poruszyć palcami a dopiero potem badanie emg wykazało przewodzenie. Ruszałem już całkiem sporo a emg przeprowadzone jakieś 8 miesięcy po wypadku dalej pokazywało 0% przewodzenia. lekarz też był zdziwiony ale piszę o tym żeby ktoś nie sugerował się tylko badaniem emg. Naważniejsze to nie tracić nadziei - to banał i sam mówiłem że to *łatwo powiedzieć* jak można ruszać stopą ale tylko nadzieja da siłe do trwającej rok rechabilitacji. życzę powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem po endoprotezie z nerwem uda. Szpital w Piekarach zrobił swoje i mnie olał chociaż mają swój oddział rehabilitacyjny w Kochcicach chyba..Uwaga do wypowiedzi. Neurolodzy twierdzą że nerw odrasta od kręgosłupa od komórek macierzystych. Nie zawsze działa ale funkcję uszkodzonego nerwu przejmują inne nerwy i mięśnie. Ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć .W chwilach zwątpienia siadam z szklaneczką single whiskey i mam w dupie nogę i tych co spieprzyli operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×