Przepuklina kręgosłupa szyjnego i drętwienie rąk

użytkownik
Agnieszka

Mam przepuklinę kręgosłupa szyjnego C4/5 C5/6 drętwieją mi ręce nie mam siły w rękach kark bardzo boli poważne ograniczenia w ruchomości głowy ból jest bardzo silny tabletki mało pomagają przeszłam trzy rehabilitacje które nic nie dały mam szumy w uszach.Stwierdzono u mnie niedawno niedosłuch mały mieszany.Czy niedosłuch może być spowodowany stanem kręgosłupa?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Niedosłuch nie jest wynikiem przepukliny kręgosłupa szyjnego. Myślę, że w Pani przypadku może okazać się konieczny zabieg chirurgiczny jeżeli chodzi o kręgosłup szyjny. Radzę skonsultować się z neurochirurgiem.

użytkownik
Anieszka

Jestem już po operacji kręgosłupa szyjnego C4/C5 wstawiono implant ACIF i jest bardzo dobrze .Powróciło czucie w dłoniach szyja nie boli jedynie co trochę odczuwam ból w ramionach,ale jest dużo lepiej niż przed operacją.Jeszcze chodzę w kołnierzu,ale za dwa tygodnie już go ściągam.

użytkownik
aga

Czy ktos po operacji kregoslupa ledzwiowego mial problemy z szyjnym? prosze o odpowiedz mialam rok temu operacje ledzwiowego a teraz zaczely mi dretwiec rece ,zaczely sie bole glowy , prosze o odpowiedz

użytkownik
Agnieszka

Ja oprócz szyjnego mam problemy też z lędźwiowym operacja też mnie druga czeka na razie czekam i zobaczymy jak długo wytrzymam.Moje rozpoznanie:Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (G99.2*)Pjm i niestabilność C4/C5.Po operacji szyjnego czuję się dużo lepiej tak jak pisałam wcześniej.

użytkownik
aga

Boje sie wlasnie tej drugiej operacji ,ale jezeli bedzie trzeba to nie bede czekac , pierwsza operacja byla konieczna brak czucia w lewej nodze , i okolicach intymnych trudnosci z zalatwianiem sie niestety czucie nie wrocilo mimo ze w sierpniu minie rok od operacji, a teraz wlasnie zaczely sie problemy z kregoslupem szyjnym, dretwienie rak itp. wydaje mi sie ze za szybko wrocilam do pracy po operacji . pozdrawiam aga.

użytkownik
ryszard g.

Ja mialem trzy operacje odcinka ledzwiowego 9 lat temu,rok temu zaczely mnie bolec ramiona i dretwiec rece skierowano mnie na mr okazalo sie ze mam uszkodzone dyski szyjne tydzien temu mialem wstawione implanty C4 C5 C5 C6 mam w tej chwili ostre bole prawego barku i tylu karku nosze gorset czy mial ktos podobna sytuacje porozmawiajmy hazes@wp.pl

użytkownik
Sylwik

Moja mama ma mieć teraz operacje szyjnego. Ma 2 wysunięcia, jeden 3mm, drugi 4mm. Na dodatek ma przepukline. 3 lata temu miała operacje kręgosłupa ledzwiowego która była bardzo niebezpieczna, ma jeszcze wysunięcie, krążek jest blisko rdzenia. Czy moja mama ma szansę uniknąć wózka?

użytkownik
Irena

Mam przepukline kręgosłupa szyjnego z lewej i prawej stronie po 4mm. Jaka rehabilitacja byłaby najlepsza teraz chodze na masaż. Mam też problemy z kręgosłupem lędziowym jest ześlizgnięcie o 20 procęt.

użytkownik
Asia

Witam.Ja tez jestem juz po 2 operacjach kregoslupa ledzwiowego na odc.L4/L5 i L5/S1 ostatnia byl w sierpniu tamtego roku.Niestety tak jak Aga powiklanie jakie wystapilo po 1 operacj to zespol ogona końskiego(brak czucia w kroczu itp)A teraz jakby bylo malo zrobilam rezonans na szyje i oto wyniki: stwierdzono cechy wczesnej degeneracji tarcz miedzykregwych C4/C5,C5/C6 wyrazne oslabienie sygnalu w tych obrazach oraz obniżenie ich wysokosci.Na poziomie C4/C5 jest mierna,tylna wypuklina tarczy miedzykregowej zas na C5/C6 centralna i lewostronna przepuklina jadra miażdżystego z uciskiem rdzenia i lewego korzonka nerwowego.I juz sama nie wiem co mam robic...czy zajac sie ledzwiami czy szyja....pozdrawiam

użytkownik
piotr

Witam.mam problem z lędwiowym boli mnie -drętwieje prawa noga i mam częste , takie jakby ukłucia ,które raptownie kładą mnie na podłogę.Ale, nie mogę sobie poradzić z bólem głowy,ramion ,drętwieniem rąk .Miałem operowany 2 lata temu szyjny.od tego czasu cały czas biorę przeciwbólowe.mnóstwo zabiegów niepomoglo.mam implanty miedzy c4-5 c5-6.ipozostała mi przepuklina c6-7 iwyrżny ucisk nanerwy.Neurolog mowi ze tak juz tak zostanie.podzielibym sie z nim troche.byłem u drugiego tosamo.Oszumie w uszach i td nie wspominam

użytkownik
magda

W listopadzie mialam wypadek, wlozono mi kolnierz ale ten miekki. niby nic takiego sie nie stalo...ale teraz od jakiegos tygodnia, czuje jak mnie szyja z lewej strony boli i ramie az dretwieje mi reka lewa...na dodatek mam jakny jakis ucisk kolo uch tzn za uchem i tak piecze , ciągnie jakby nie wiem co to jest :( zajechalam do szpitala to moga mnie dopiero w marcu przyjac....a w poniedzialek zaczynam nowa prace fiyczna...co robic co to moze byc

użytkownik
Krzysztof

Najprawdopodobniej tzw whiplash. po polsku uraz typu &#8222*smagnięcie batem&#8221*). Bardzo nieprzyjemna sprawa i trzeba szybko rehabilitowac zeby nie bylo trwale.

użytkownik
edyta

Witam.ja tez mam a raczej mialam przepukline w odc c5c6.jestem 6tyg po operacji.kark jeszcze troche boli ale i tak jest o niebo lepiej.

użytkownik
IWA

Witam.Rowniez jestem po operacji kręgosłupa lędzwiowego juz ponad dwa lata,a teraz czeka mnie kolejna w najbliższych miesiącach.mam problemy z piersiowym i szyjnym,który lekarze z operuja niewiem decyzje zostawiam neurochirurgom,to oni są specjalistami.W kręgosłupie szyjnym mam wypukline ,boli mnie głowa sa częste dretwienia rąk a nawet i nóg.Boli mnie ucho,po wizycie laryngologicznej stwierdzono,ze ucho boli mnie od kregosłupa.Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia