Dlaczego leci krew z odbytu przy podcieraniu?

u?ytkownik
jarek

Co mam zrobic zeby zlikwidowac krwawienie z odbytu. Jakis czas temu bylem u lekarza ktory przepisal mi tabletki DETRALEX wybralem 60 tabletek i przestalo krwawic lecz po 2-3 tygodniach znów zauwazylem krew i nie wiem co mam robic lekaz nie powiedzial co to jest tylko ze jak znów powruci to czeka mnie operacja laserowa. Czy to jest konieczne? Co mam robic?

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

To żylaki odbytu. Lek wpływa na naczynia, dlatego doszło do poprawy. Jednak nie usuwa przyczyny. Radzę ponownie skonsultować się z lekarzem i ustalić sposób leczenia (zabieg?).

u?ytkownik
jarek

Obecnie nie mogę gdyż nie ma mnie w kraju. Czy cos moze sie stac z moim zdrowiem jesli dopiero za rok pujde do lekaza a krwawienia wystepuja tylko w tedy gdy sie przemecze lub nie wuspie. czy zabieg ten jest bolesny i ile czasu sie goi?

u?ytkownik
haemophilus

Przede wszystkim trzeba ustalić przyczynę, w wyniku której doszło do powstania żylaków odbytu, czyli poszerzyć diagnostykę. Przez rok żylaków może być więcej, a komfort życia może się znacznie pogorszyć. W aptece może Pan kupić preparaty działające doraźnie. Zabieg odbywa się w ramach jednodniowego pobytu.

u?ytkownik
jarek

A czy nie leczone moga doprowadzic do smierci?

u?ytkownik
:/

Witam mam podobny problem ... mam 12 lat (prosze niepisac ahahahha gowniarz idz grac w muminki) mam podobny problem czasem po uzywaniu toalety gdy sie podcieram widze krew mala ilosc pojawila ona sie okolo 1 miesiac temu .... ale mnie nic nieboli... prosze zeby wypowiedzial sie ktos mądry albo ktos... Bardzo nielubie lekarzy... boje sie bulu!

u?ytkownik
Troy

Mam 15 lat i mam coś podobnego jednak bez krwi
Stwierdzam że to nie są hemoroidy ponieważ nie boli przy oddawaniu stolca a dopiero przy podcieraniu. Hmm, zauważyłem także że w dolnej części odbytu jest chyba właśnie źródło bólu ale jest to dość krępujące, więc nie chce iść do lekarza który pewnie codziennie widzi takie rzeczy *p no ale cóż, możecie mi coś poradzić?

u?ytkownik
Sandrucha

Hej mam 13 lat też mam takie coś ,gdy sie podcieram leci mi krew z tyłka i wq
Nie wiem czy iśc do lejkarza !

Pomocy!

u?ytkownik
laura

Ja też takie coś mam i też mam 12 lat... :(
Boję się bardzo... nie chcę iść do lekarza, bo nie chcę, żeby mi ktoś w dupie grzebał... :/ Bo się wstydzę takich rzeczy, potem jak spotkam tego lekarza na ulicy to będzie mi po prostu głupio!!! *( Nie chcę mówić o tym mamie... Aha i poza tym mam gulkę chyba na szyjce macicy czy coś takiego... Boże ja nie wiem co się ze mną dzieje... Wszystko robię prawidłowo tzn myję specjalnym mydłem do higieny intymnej te wszystkie miejsca intymne potem spłukuję dokładnie... Nie wiem od czego to wszystko może być!!! *( Odżywiam się raczej prawidłowo tzn teraz w święta to przyznam że trochę się słodyczy nażarłam ale tak to jem raz na pięć dni a czasami więcej... !!! Dbam o siebie i wgl nie wiem od czego to może być...
PS ja mam tą krew już trzeci raz tylko jak pierwszy raz to zobaczyłam to wyglądało jak kupa (kał) za drugim razem też choć już trochę jak krew, ale to zlekceważyłam a przed chwilą widziałam wyraźnie krew i to było jej dużo więcej niż wtedy......... !!!!! * (( boję się najgorszego :(((

u?ytkownik
Kamil

Witam mam 17 lat i tez leci mi krew z odbytu podczas odawania stolca lekko piecze mnie odbyt i kapie krew do pomocy nie wiem oco kaman a boje sie powiedziec o tym komu kolwiek i nie chcem do lekarza zeby mi ktos tam grzebal :P

u?ytkownik
andrzej

Dzieciaki, pojawienia się krwi w stolcu nie należy nigdy lekceważyć. j nie trzeba być ekspertem , zeby to stwierdzić. Nie jest to stan zagrażający zyciu i zdrowiu, ale może nie leczony lub źle leczony doprowadzić do poważnych komplikacji. macie swoich rodziców, którym na pewno zalezy na waszym zdrowiu, więc nalezy udać z nimi do proktologa lub gastrologa. Badania doodbytnicze są obecnie praktycznie bezbolesne. pozdrawiam andrzej

u?ytkownik
Sylwia Sasin

Może to być miesiączka..!!!:(

u?ytkownik
pauluś

Dzisiaj rano poszłam do toalety, i przy podcieraniu się zobaczyłam że cały papier jest we krwi najpierw myślałam że to okres ale przeciesz przy tym krew leci z drugiej strony zbytnio nie zwracałam na to uwagi ,wieczorem znowu było to samo co to może być... Czy ja mam OKRES!? Co to takiego?

zmartwiona Paulina 12lat

u?ytkownik
ilona

Ja myle ze masz chemoridy powinnas udac sie do lekarza,ja mialam to samo ,,,,,,,,,pozdrawiam

u?ytkownik
badiq

Wczesc tez mam takie male kropeczki krwi ale takie cos jak patyczek do uszu co to moze byc ?