Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego leci krew z odbytu przy podcieraniu?


Gość jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam zrobic zeby zlikwidowac krwawienie z odbytu. Jakis czas temu bylem u lekarza ktory przepisal mi tabletki DETRALEX wybralem 60 tabletek i przestalo krwawic lecz po 2-3 tygodniach znów zauwazylem krew i nie wiem co mam robic lekaz nie powiedzial co to jest tylko ze jak znów powruci to czeka mnie operacja laserowa. Czy to jest konieczne? Co mam robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba ustalić przyczynę, w wyniku której doszło do powstania żylaków odbytu, czyli poszerzyć diagnostykę. Przez rok żylaków może być więcej, a komfort życia może się znacznie pogorszyć. W aptece może Pan kupić preparaty działające doraźnie. Zabieg odbywa się w ramach jednodniowego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem ... mam 12 lat (prosze niepisac ahahahha gowniarz idz grac w muminki) mam podobny problem czasem po uzywaniu toalety gdy sie podcieram widze krew mala ilosc pojawila ona sie okolo 1 miesiac temu .... ale mnie nic nieboli... prosze zeby wypowiedzial sie ktos mądry albo ktos... Bardzo nielubie lekarzy... boje sie bulu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i mam coś podobnego jednak bez krwi Stwierdzam że to nie są hemoroidy ponieważ nie boli przy oddawaniu stolca a dopiero przy podcieraniu. Hmm, zauważyłem także że w dolnej części odbytu jest chyba właśnie źródło bólu ale jest to dość krępujące, więc nie chce iść do lekarza który pewnie codziennie widzi takie rzeczy *p no ale cóż, możecie mi coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też takie coś mam i też mam 12 lat... :( Boję się bardzo... nie chcę iść do lekarza, bo nie chcę, żeby mi ktoś w dupie grzebał... :/ Bo się wstydzę takich rzeczy, potem jak spotkam tego lekarza na ulicy to będzie mi po prostu głupio!!! *( Nie chcę mówić o tym mamie... Aha i poza tym mam gulkę chyba na szyjce macicy czy coś takiego... Boże ja nie wiem co się ze mną dzieje... Wszystko robię prawidłowo tzn myję specjalnym mydłem do higieny intymnej te wszystkie miejsca intymne potem spłukuję dokładnie... Nie wiem od czego to wszystko może być!!! *( Odżywiam się raczej prawidłowo tzn teraz w święta to przyznam że trochę się słodyczy nażarłam ale tak to jem raz na pięć dni a czasami więcej... !!! Dbam o siebie i wgl nie wiem od czego to może być... PS ja mam tą krew już trzeci raz tylko jak pierwszy raz to zobaczyłam to wyglądało jak kupa (kał) za drugim razem też choć już trochę jak krew, ale to zlekceważyłam a przed chwilą widziałam wyraźnie krew i to było jej dużo więcej niż wtedy......... !!!!! * (( boję się najgorszego :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat i tez leci mi krew z odbytu podczas odawania stolca lekko piecze mnie odbyt i kapie krew do pomocy nie wiem oco kaman a boje sie powiedziec o tym komu kolwiek i nie chcem do lekarza zeby mi ktos tam grzebal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej

Dzieciaki, pojawienia się krwi w stolcu nie należy nigdy lekceważyć. j nie trzeba być ekspertem , zeby to stwierdzić. Nie jest to stan zagrażający zyciu i zdrowiu, ale może nie leczony lub źle leczony doprowadzić do poważnych komplikacji. macie swoich rodziców, którym na pewno zalezy na waszym zdrowiu, więc nalezy udać z nimi do proktologa lub gastrologa. Badania doodbytnicze są obecnie praktycznie bezbolesne. pozdrawiam andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano poszłam do toalety, i przy podcieraniu się zobaczyłam że cały papier jest we krwi najpierw myślałam że to okres ale przeciesz przy tym krew leci z drugiej strony zbytnio nie zwracałam na to uwagi ,wieczorem znowu było to samo co to może być... Czy ja mam OKRES!? Co to takiego? zmartwiona Paulina 12lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja tez mam z tym problem dzis rano to zauwazylam na pierwszy zut oka myslalam ze to hemorojdy ale pozniej zaczelam sie naprawde tym przejmowac. Tez mam 12lat i dlatego sie boje, a krepujacom sprawa bedzie powiedziec to rodzicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dagmara lat 13

Kurcze też tak mam i byłam u lekarza powiedzial mi ze to moga pekac jakies zylki i dlatego tak sie dzieje .! Ale to nie ustepuje juz to mam bardzo dlugo i strasznie sie boje .! * ( Jak robie stolec to jak sie podcieram to mam troche krwi i dzialo sie tylko tak... Ale dzisiaj jak sie podcieralam ogolnie to mialam krew ale bardzo malo ale to nie byl okres bo to nie to miejsce... Mam 13 lat i. Dlatego sie martwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna też mam podobny problem do waszych. Przy robieniu stolca strasznie boli mnie odbyt, a przy podcieraniu widze sporą ilość krwi na papierze. Czym to moze być spowodowane? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dagmara lat 13

Ludziee .! Byłam u lekarza nie bujcie sie .!!! To nic powarznego dam wam wskazowki jak chcecie to to sprawcie.! Po pierwsze koneczna jest dieta 0 SŁODYCZY duzo warzyw owocow tylko nie morzna jesc bananow i marchewki .!!! Nie morzecie jesc ziemniakow .! *)). A jak czujecie ze chcecie isc do toalety zrobic swoj. Potrzebe to posmarujcie sobie mascia odbyt o nazwje * Sudocrem* i brac jakis dobry probiotyk ... I nie morzecie jesc zwyklego pieczywa tylko pelnoziarniste brazowe albo biale z ziarnami . ! :))) Powodzenia ...! Jezeli macie 12,13 lat tak jak w moim przypadku to skonsultujcie to z rodzicami nie wstydzcie sie i idzicie do lekarza . ! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dagmara lat 13

To tylko pekajace zylki gdy robicie stolca to one sie naciagaja i to jest powod krwawieniaa .! Magda a ty masz ta krew tez na stolcu czy nie .? I ile jest tej krwi gdzies na oko .? Nie martw sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 14 lat i tez mam podobny problem. *( tylko nie moge sie wyproznic mam zaparcie. bardzo , bardzo mnie boli przy zalatwianiu sie .. zrobie troche i zatrzymuje sie bez mozliwosci dalszego robienia (bo boli) .... kiedy podcieram sie mam na papierze krew (mocno czerwona :c) .. POMOCY NIE WIEM CO MAM ZROBIC *(((((( dodam ze bardzo boli mnie brzuch... wstydze sie pojsc do lekarza bo boje sie ze to bedzie bolec i nie chce zeby mi tam zagladal.. jestem w blednym kolku.. chcialabym sie tego pozbyc ale nie moge.. prosze powiedzcie co mam zrobic *((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaparcia świetny jest Duphalac- jest to syrop bardzo słodki i świetnie przeczyszcza już po 3-4 godzinach :D można też zażyć ziołową Xenne. Chociaż powiem wam szczerze ze ten Duphalac jednak lepszy jak dla mnie. a co do tych krwawień to faktycznie mogą być to żyłki w odbycie które pękają, zwłaszcza przy problemach z zatwardzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×