Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chrzęstniak czy zmiana zwyrodnieniowa?


Gość Alfa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam skierowanie na zabiegg usunięcia, no właśnie nie wiadomo czego. Opiszę to od początku: Zrobiła mi się kostka pod V palcem lewej ręki* wykonałm RTG i TK, które nic nie wykazało ale wskazalo albo na zmiany zwyrodnieniowe alboo możliwośc chrzęstaniaka, więc wg lekarza lepiej ciąć i po zabiegu oddać do badania histopatologicznego. Opis RTG:widoczne jest odwapnienie przystawowe tych kości z drobnymi torbielkami w obrębie głów IV, V kości śródręcza i podstawy paliczka bliższego palca V. Moje pytanie: czy to trzeba ciąć, jeśli to może zwyrodnienie? Czy to nie zaszkodzi? Owszem odczuwam ból samoistny, przy robieniu czegoś, przy zmainie temp., albo czasmi nic nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moja odpowiedź będzie już po 2 latach od momentu wstawienia postu przez Alfa ale może komuś innemu się przyda ta informacja. Ja złamałem drugi raz w tym samym miejscu kość tj. 5 kość śródręcza lewego w 2008 roku. Mam 30 lat. Wykryto mi chrzęstniaka. Dostałem skierowanie do szpitala, więc udałem się do znanego szpitala ortopedyczno-rechabilitacyjnego w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. ale usłyszałem informację, że moja kolejka na operację wypadnie za 3 lata. :/ Po 3 latach zadzwoniłem i usłyszałem informacje, że kolejka się przesunęła o rok. Później zadzwoniłem już we wrześniu 2013 r. to usłyszałem informację, że na chirurgię ręki są straszne kolejki i moja kolejka przesunęła się o 9 lat od momentu rejestracji (ciekawe co by mi powiedzieli po tych 9 latach). Jakaś paranoja panuje w tym szpitalu. ODRADZAM TEN SZPITAL W Poznaniu. W szpitalu tym chcieli mi wyciąć kawałek kości z pasa biodrowego i wstawić w chore miejsce u ręki. Znajomy polecił mi szpital w Szczecinku i tam czekałem może niecałe 3 miesiące na operację. Do tego nie było żadnego wycinania kości tylko operacja nowymi metodami wstrzykiwania komórek macierzystych do szpiku przy znieczuleniu miejscowym. Bardzo sprawna opieka w tym szpitalu. Szybka operacja. POLECAM Szpital w Szczecinku. Za 3 miesiące po operacji mam dopiero mieć wykonane RTG więc napiszę jak wygląda kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Pan przeczyta moj list.Dzisiaj dowiedzialam sie, ze moj 40 letnni syn ma chrzęstniaka dloni.Mieszka w Londynie, chcialby prywatnie miec operacje u dobrego chirurga w Polsce.Prosze napisac, jak Pan sie czuje i moze namiary na Szpital w Szczecinku,prosze o oddpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×