Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ductectasiae cum mataplasia apocrinalis


Gość Nina 21

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałam wynik histopatologiczny piersi. Proszę o przetłumaczenie rozpoznania.: Ductectasiae cum mataplasia apocrinalis. Nie mogę nigdzie tego znaleść. Z góry dziękuję za wyjaśnienie. Czy to jest coś poważnego? Bardzo się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze chciałabym wiedzieć, czy ta metaplazja apokrynowa jest bardzo niebezpieczna, Pytam dlatego, gdyż wynik pierwszej biopsji był następujący: Płaty komórek nabłonkowych sutka, część z cechami makronukleozy, W obecnej chwili jestem po dwóch zabiegach zachowawczych, ale z piersi wycieka samoczynnie krew. Jednak wizytę na onkologii mam dopiero w lutym przyszłego roku. Natomiast lekarz rodzinny sugeruje mi, że może być za późno ze względu na złe wyniki badań morfologii. Bardzo się martwię i jestem już w tym wszystkim zdezorientowana. Proszę mi odpowiedzieć czy to może być rak. Zrozpaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze miałam wykonane ostatnio USG piersi i dołów pachowych. Chciałabym wiedzieć, czy wynik sugeruje raka piersi i jakie badaniapowinnammieć przeprowadzone? Oto treść wyniku: Piersi gruczołowo-tłuszczowe. Stan po BMU PL. Obustronnie rozsiane zmiany mastopatyczne o niewielkim stopniu nasilenia. W obu piersiach torbiele wlk. 5mm w PP na godz.9 okołootoczkowo oraz 7x4mm w PL na godz. 12. W PL na godz. 12 przy torbieli widoczny hypoechogeniczny obszar o zatartych zarysach wlk. 5mm - zmiany mastopatyczne? W PL na godz. 2 nadal ognisko hypoechogeniczne wlk. 7x2mm - płacik tłuszczowy? W lewym dole pachowym asymetryczne węzły chłonne z poszerzoną strefą brzeżną wlk. do 20x7mm - odczynowe? Proszę o odpowiedź i pomoc. 1,5 miesiąca temu miałam badanie CEA: 6,17 ng/ml, czyli trochę przekroczone niż norma. Zrozpaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×