Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre a przewlekłe zaostrzone zapalenie wyrostka robaczkowego


Gość Jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Po wycięciu wyrostka ktorego w ogóle u mnie nie podejrzewali chirurg powiedział - ,, to rzeczywiscie bylo ostre zapalenie wyrostka robaczkowego,,. Jednak ze na wypisie pisalo - przewlekłe zaostrzone zapalenie wyrostka robaczkowego. Ważniejsze jest to co na wypisie czy slowa chirurga? Bo mimo ze jestem kilka juz miesięcy po operacji, to nadal mnie to bardzo ciekawi. Jaka jest państwa zdanie na ten temat ? Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W tym wypadku możliwe, że ważniejsze są słowa chirurga. Czasami na wypisach mogą występować pomyłki, albo dostarczane są wyniki badań hist-pat na podstawie których lekarz robi wypis. Najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam wycinany wyrostek w zeszłym tygodniu. Kilku chirurgów mówiło mi w szpitalu że miałam to zapalenie od miesięcy a nawet od lat i o tym nie wiedziałam gdyż za każdym razem robiąc badania krwi i moczu wyniki były prawidłowe.. nawet przed samym zabiegiem.. Tylko Usg wykazało powiększony wyrostek. Na karcie mam ze ostre zapalenie ale chirurdzy mówili przy wypisie jak i podczas obchodów że to było przewlekłe zapalenie. Ja osobiście przez czytanie tych wszystkich mądrych ludzi wypowiadających się o wyrostku nie szłam kilka dni na operację bo sprawdzałam wszystko to co podobno powinno wskazywać na wyrostek i u mnie było zupełnie inaczej. wszystkie objawy były nietypowe, jak na przykład to że zabolało a potem kilka dni a nawet tygodni czułam się świetnie. Róbcie USG i konsultujcie z chirurgami zamiast czytać fora i strony medyczne w internecie gdzie często piszą bzdury że nie ma czegoś takiego jak przewlekłe zapalenie wyrostka! pozdrawiam i życzę zdrówka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×