Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy znieczulenie w kręgosłupa boli?


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...za dwa tygodnie bede mial artroskopie kolana...powodem jest uszkodzona lakotka przysrodkowa...mam pare pytan...po pierwsze chcialbym wiedziec czy zastrzyk znieczulajacy w kregoslup boli? czy podczas zabiegu na pewno nie bede nic czul, czy istnieje mozliwosc ze jednak bol bedzie..? jak po zabiegu powinienem lezec i sie zachowywac aby pozniej nie doswiadczyc zadneych bolow...bardzo prosze o odpowiedzi gdyz to moj pierwszy taki zabieg no i trohe ie boje..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miejsce, gdzie będzie podawany środek znieczulający do kręgosłupa będzie znieczulone a dopiero potem wkłuwa się właściwą igłę dlatego cały proces jest bezbolesny. Na pewno nic Pan nie będzie czuł. O dalszym postępowaniu poinformuje anestezjolog - zależy jakiej igły użyje do znieczulenia. Najczęściej leży się płasko po zabiegu przez około 12-24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu bedzie bolalo po znieczuleniu i jakie leki brac zeby nie bolalo bardzo prosze o odpowiedz pomaga tylko ketolan mialem wycinane z pe cherza brodawczaki lekarz powiedzial ze to bol po znieczuleniu ale to jusz jest tydzien blagam odpiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł jest piękny, znieczulona okolica potem zastrzyk w kręgosłup - nic nie boli.. Owszem pewnie większość przypadków jest wlaśnie taka bo istotnie leżałem z kilkoma panami którzy też mieli to samo znieczulenie i istotnie znieśli je całkiem nieźle, natomiast ja jestem przypadkiem o którym mało kto mówi. Znieczulenie było bolesne potwornie - mam 4-5 różnych śladów po wkłuciach, (zadziałało oczywiście ostatnie po którym poczułem ciepło w nogach i mogłem się położyć) Po operacji kilka godzin odzyskałem czucie w nogach i z tego oczywiście się cieszyłem - przez kilka dni bylo oki po czym w czwartym dniu po zabiegu obudziłem się z potwornym bóle w plecach(to było przed wczoraj), wczoraj i dziś chodzę jak 70 letni dziadek zgięty prawie w pół(mam 29lat) Co mnie czeka dalej? nie wiem, ale chciałbym powiedzieć, że takie przypadki jak ja też są... i znam jeszcze kilka gdzie podczas tego znieczulenia były komplikacje i skończylo się tak że pacjenci latami odczuwają jego skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie bolało tzn troszkę ale to nic w porównaniu z jakim bólem się zmagałam przed operacją kręgosłupa, miałam ją 3 tyg. temu, a teraz czuję się rewelacyjnie! Od tygodnia nic mnie nie boli! Nie bójcie się wszystko zależy od naszej psychiki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj to znieczulenie, przy przepuklinie. Nie boli wcale, bardziej bolał mnie wenflon niż to. Potem ciepło się robi od pasa w dół i jest dobrze. Sam zabieg 100 % bezbolesny, leżałem później od 11 do 20 i pojechałem na fajkę, rano na drugi dzień czuje się dobrze. Myślę że to zależy od anastezjologa. Nie ma przed czy dygać wszystko będzie dobrze bo to po prostu nic nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×