Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo szybki pasaż pokarmu


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od dłużeszego czasu mam bardzo szybki pasaż pokarmu. Pojawiają się czasem kawałki jedzenia. Zauwazyłem, że im krócej spię tym jest więcej niestrawonych kawałków i forma kału jest luźniejsza. Naszły mnie następujące pytania: - Czy bardzo szybki pasaż pokarmu oraz niestrwaione resztki pokarmowe mogą powodować, że organizm nie otrzymuje z tego pokarmu wszystkich substancji odżywczych? - Czy oddawanie stolca zaraz po przebudzeniu może być objawem jakiejś patologii? Chodzi mi o to, że jak krótko spię to zaraz po przebudzeniu czuje parcie, tak jakby kał znajdował się gdzieś w jelitach i szybko się przemieszczał. Po wydaleniu jest on bardzo miękki, nie do końca uformowany. Jeśli spię długo to też czuję parcie jednak kał jest normalny. Czy takie coś przemawia za jakąś patologią? Czy przez 2-3h dłuższego snu z kału może zostać odciągnietą cała ilość wody i wtedy jest on normalny? - Biorąc pod uwagę, że powodem moich dolegliwości jest nowotwór jelita grubego, to jak się objawia spadek wagi? Jest to ciągły spadek wagi? Ja w przeciągu 6 miesiećy straciłem 4-5 kg. Jednak zmniejszyłem w tym czasie ilość słodyczy. Dodatkowo stres o moje zdrowie poteguje, że nie mam ochoty na jedzenie. Czy taki spadek wagi powinien budzić niepokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×