Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to wyrostek? dziwne objawy, powrót do zdrowia


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W Piątek Rano ( 28.08 ) rano bolał mnie lekko brzuch ogólnie promieniował na cały brzuch i nie zbyt mocno więc się nie przejmowałem. przez 3 wcześniejsze dni chuśtaliśmy się z kumplami na kierownicy przywiązanej na linie do drzewa i skakaliśmy do wody. W piątek także byłem na *kierownicy* po powrocie do domu miałem stan podgorączkowy ( 37,7*C ), nudności i brak apetytu i lekki ból brzucha, w Sobote rano nie miałem już gorączki, apatyt wrócił, ból brzucha ustał. W Niedzielę ( 30.08 ) rano miałem biegunkę potem przez cały dzień także ( w południ i pod wieczór (2x)), Z niedzieli na poniedziałek miałem straszną biegunkę w ciągu 1h 3x czyściło mnie, biegunkę miałem od ok. 1:30 - 4 w nocy i potem od 6:30-8 ( co 20 min czyściło ). Poszedłem do lekarza, przypisał mi debridat oraz lakcid + dieta, do środy biegunki ustały. W środę rano miałem zatwardzenie, po południu do wieczora włącznie już biegunkę, w środę także powróciły bóle brzucha nie zbyt mocne ale były. W czwartek miałem zatwardzenie cały dzień i stan podgorączkowy 37.6, z nocy z czwartku na piątek ( 03/04.09 ) myślałem że się skończę, brzuch strasznie mnie bolał. W Piątek rano miałem 37,4*C, lekkie zatwardzenie, bóle brzucha nie są takie zbyt mocne. gdy chodzę , siedzę, leżę nic się nie dzieje, gorzej gdy chce wsrać, obrócić sie szybko, lub poprostu łapie mnie ból od czasu do czasu na 2-5 minut. Boli mnie tak że promieniuje na cały brzuch, gry uciskałem sobie brzuch to bolało mnie po prawej stronie na dole czyli tam gdzie wyrostek, choć po lewej też mnie bolało lecz mniej. Boli mnie tak przygniatam bo jak trzymam przygniecione to nie */. Co to może być ?? Może mi ktoś pomóc ? W piątek byłem u lekarza przypisał mi No-Spe ?! *?* dobrze ? powiedział że jak się bóle nasilą i przyjdą wymioty to na pogotowie , ale trudno stwierdzić czy ból się nasilił biorąc leki rozkurczowe ?*!* */. Drugie moje pytanie to czy po wycięciu wyrostka długo dochodzi się do pełnej sprawności ?, z tego co wiem to pierwszy dzień po operacji nic się nie je, potem pełna dieta ok. 2tygodnie, po 2-3 dniach od wycięcia można próbować chodzić do kibelka itp. *]. a co z uprawianiem sportów, w początkiem stycznia mam zawody w jeździe szybkiej na łyżwach, więc intensywne treningi muszę zacząć koło listopada, a lakki trening wstępny końcem września. czy będę w stanie końcem września trenować jazdę ? to będzie 3 tyg po wycięciu. - chyba dziś wieczorem wybieram sie do szpitala na badania bo boli dalej */ proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×