Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w dole brzucha, rak jelita?


Gość Krzysztof F.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof F.

Czy pojawiający się ból w podbrzuszu bardziej z lewej strony (chyba jelito grube) to objaw do dalszych konsultacji lekarskich?. Pojawiaja się w różnych momentach w ciągu dnia. Raczej nie jest powiązanay z jedzeniem a raczej z moim zmęczeniem i stresem. Im jestem bardziej zmęczony i zestresowany to bóle są częstsze i dłuższe. Czasem punktowe czasem bardziej rozciągnięte wzdłuż jelita grubego. Wczoraj np czułem też *niepewność* w dole brzucha. Wypróżniam się regularnie, bez krwi. Kał jest jednak luźniejszy od dłuższego czasu. Czy na USG jakieś zmiany na jelitach będą widoczne (np ok. 2 cm) i czy wtedy w badaniu palpacyjnym to jest wyczuwalne? Czy może być stan zapalny jelita zstępującego lub esowatego przy założeniu, że reszta jest zdrowa? Pytam ponieważ byłem u gastrologa z tym prolemem i miałem badanie per rectum. Powiedział, że jest w odbycie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na USG raczej nie widać zmian w jelitach. Palpacyjnie mozna tylko rozpoznać bardzo duże zmiany wychodzące z jelit. Zapalenie może obejmować każdy odcinek jelita grubego inne mogą być zdrowe. Być może to tylko zespół jelita drażliwego. W razie dalszego niepokoju trzeba udać się na kontrolę do gastroenterologa (może będzie konieczne wykonanie kolonoskopii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof F

Panie Stapler. Jakie objawy dają takie odcinkowe zapalenia jelit? Czy tylko kolonoskopia może je potwierdzić? Czy widoczne jest to w wynikach badań krwi? CRP mam 0 a OB mam 1, a te paramentry mówią o jakimś stanie zapalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić dokładnie czy istnieje stan zapalny w jelitach trzeba wykonać kolonoskopię. Badanie CRP i OB raczej wyklucza w ogóle stan zapalny jaki mógłby być w organizmie, ale nie jest to badanie w 100% wykluczające stan zapalny jelit. o zapaleniu przeczytac można np.: http://www.pfm.pl/u235/navi/199951 http://www.ukladu-pokarmowego.choroby.biz/Zapalenie+jelit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×