Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nerki, leki rozkurczowe a maskowanie objawów


Gość Marcel

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Czym mogą być spowodowane bóle w okolicach lewej nerki w plecach. Ból jest tak jakby kilka cm od kręgosłupa czasem bliżej pleców a czasem bliżej brzucha - ogólnie w środku. Tak jakby mi ktoś włożył pompkę tam i pompował. Zaczął mi się pojawiać kilka miesięcy temu. Jest to dla mnie męczący ból. Byłem w ubiegłym tygodniu na USG i mam tak napisane: Kształ, wielkość i położenie obu nerek prawidłowe, Nerki bez cech kamicy i zastoju. Pęcherz moczowy o gładkich ścianach, transsoniczny. Czy te bóle to mogą to być jakieś objawy początku raka? Co się znajduje w tym miejscu w jamie brzusznej poza nerkami i jelitem grubym esowatym? Ból czasem się pojawiał jak się zestresuje. Raz pojechałem na basen. Wszystko było w porządku. Poszedłem do sauny i tam mnie złapał bardzo silny ból - czy mogła to być reakcja *obronna* raka? Lekarz pierwszego kontaktu zasugerował kilka miesięcy temu, że być może jest to od jelita grubego. Byłem u proktologa i miałem endoskopię. Powiedział, że jest wszystko w porządku. Ale moim zdaniem nie widział jelita esowatego, bo to mnie boli tak jakby na tej wysokości. Zacząłem się zastanawić nad jakąś poważną chorobą układku pokarmowego i zaczęły się problemy z trawieniem - pokarm trawiłem w ciągu 12h i wydalałem go z kawałkami niestrawionych reszt pokarmowych. Teraz jak się nie sresuję to stolec wraca do normy, ale bardzo długo nie mogłem sobie z tym poradzić. Ból czasem pojawia się w przypadku gwałtownych ruchów tułowia - obrót, schylanie się. Zacząłem brać witaminy, bo być może brakuje mi jakichś minerałów lub pierwiastków. I biorę co jakiś czas lek rozkurczowy buscopan - 2 lub 3 razy dziennie po 2 tabletki. Czy ten lek może maskować jakąś poważną chorobę? To jest lek rozkuroczowy, ale czy działa też przeciwbólowo? Czy mogą to być jakieś bóle pochodzące od kręgosłupa? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradze wam, gdyz to samo przeszedłem. Moze to byc bolerioza-nalezy zrobic badanie krwi na zawartość IGG i IGN za 100 zł. Nastepnie szybko nawet odpłatnie w granicach 500 zł badanie tomograf komputerowy z kontrastem tułowia, aby wykluczyc guza.Moze to byc torbiel nerki lub guz. Szybko skierowanie do lekarza i zgłosic sie na Szaserów do Wojskowej Kliniki (obecnie operuja wszystkich). Sa tam wybitni specjalisci jak prof. Zielinski - urlog, prof. Szczylik wybitny specjalista od raka nerki. Guz rosnie 1cm/rok * 4 centymetry i pojawiaja sie przerzuty. Najlepsza metoda jest usuniecie chirurgiczne i co rok kontrola TK z kontrastem. Życze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×