Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego nie biopsja? po USG piersi


Gość nacia1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto wynik mojego usg: w kwadransie dolno-zewnętrznym piersi prawej obszar ukladajacy sie na powięzi mpm, ugs nie jednoznaczne o wym. 13 x 16 mm do zróżnicowania ze zmianami zapalnymi vel procesem npl. Innych ewidentnych zmian ogniskowych usg nie uwidoczniono w badaniu Wskazana kontrola za 3 tyg. po antybiotykoterapi. Moje pytanie: Jak coś tam jest to na co czekać? Dlaczego nie zalecili mi biopsji? Biorę Unidox solutab, mammografi mi nie zrobili, bo dopiero po antybiotyku, a czas leci. Dodam, że zaczęło sie od bólu w piersi przed miesiaczką, tak, że nie moglam dotknąć bolacej piersi, teraz mam 9 dzień cyklu i już nic nie boli. Mastopatię wykluczyli, bo jestem za młoda. Mam 25 lat, 2 lata temu skończylam karmić piersią (karmiłam przez 2 lata). Proszę o jakieś zalecenia bo jestem kłębkiem nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na efekt działania antybiotyku. Bolesność bardziej wskazuje na stan zapalny. 3 tygodnie to krótki okres. Może zmiana wycofa się po leczeniu. Biopsja tej okolicy jest trudna. Lepiej poczekać 3 tygodnie na efekt leczenia. Proszę uzbroić się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odp. To teraz bedę sie modlić by to coś zniknęło*) Nurtuję mnie jeszcze jeden problem, wynik usg rozszyfrowałam ale nie mogę sobie poradzić z *obszar ukladajacy sie na powięzi mpm*. Co w jezyku medycznym oznacza to stwierdzenie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×