Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo szybkie trawienie


Gość tadeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy bardzo szybki pasaż treści pokarmowej to jest coś złego i świadczy o jakiejś chorobie?? Wczoraj ok. godziny 16 jadłem obiad w którym było bardzo dużo warzyw (leczo). A dzisiaj rano wypróżniałem się i w stolcu były resztki niestrawionych resztek (skórki z pomidorów, papryki, itp). Wypróżniałem się o godzinie 7. Czyli strawiłem posiłek w ciągu 15h. Dodatkowo stolec był luźniejszy i w kształcie troche jakby spłaszczonego okręgu. Wypróżniam się codziennie rano przed wyjściem do pracy czyli ok. 7. Moje stolce są zazwyczaj luźniejsze lub pierwsza część jest normalna a druga lekko luźniejsza. Zauważyłem również, że w wekendy kiedy moge dłużej pospać (wstaje ok. 8-9 rano) to wtedy stolec jest twardzszy - tak jakby była z niego odciągnięta większa ilość wody i wtedy jest okrągły w przekroju. Czy opisane przeze mnie objawy świądczą o jakiejś chorobie?? Nadmienię również, że podstawowe badania morfologia i mocz są w normie. Dodatkowo jestem osobą ostatnio (od kilku miesięcy) zestresowaną. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy mogą być związane ze stresem. Zdenerwowanie powoduje szybszą pracę jelit (perystaltykę). Skuteczne może być unikanie stresów, ale oczywiście jak to zrobić:-) Ewentualnie można spróbować na początku zażywać jakieś ziołowe leki uspokajające. Jeśli to nie pomoże konsultacja u gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×