Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plastron, co z tym robić? Colitis chronica activa magni gradus


Gość Tati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moja historia ciagnie sie juz od 4 miesiecy.Mam 23 lata.Zaczelo sie bolami brzucha,po prawej stronie i goraczka,leukocytoza 12 tys,CRP=75,z tymi bolami trafilam na oddzial chirurgiczny(nie mialam zadnych wymiotow i biegunki typowej dla wyrostka),na oddziale lezalam 2 dni do obserwacji(stosowane leczenie zachowawcze) nic poza tym(ani USG,ani TK),nie mialam zrobionego.Po 2 dniach zostalam wypisana do domu z rozpoznaniem(*bole brzucha*...) Nie minelo 10 dni,jak znowu dostalam takie same objawy,goraczka do 38,CRP=90,bole brzucha,pojechalam juz do innego szpitala.Lekarz chirurg odrazu powiedzial ,ze to wyrostek i do operacji...Niestety po obudzeniu sie po operacji,dowiedzialam sie ,ze wyrostek nie zostal wyciety,z powodu zrostow i nacieku zapalnego(tzw.*plastronu*),tak jak lekarz to tlumaczyl,wyrostka nawet nie bylo widac.Rozpoznanie:*naciek zapalny okolowyrostkowy*,operacja-*laparotomia*.Uwolnienie zrostow,toaleta i drenaz jamy otrzewnowej.Po operacji Cipronex dozylnie,pozniej przez 2 tygodnie tabletki.Planowana 2 operacja po ustapieniu stanu zapalnego.Pierwsze pytanie czy przy 1 stycznosci jak mialam ostre objawy i wypisali mnie do domu,w 1 szpitalu,nie bylo to przyczyna powstania plastronu i jezeli bylo by zoperowane w czasie,moglo nie dojsc do danej sytuacji. TK-po 2 miesiacach,wykazalo prawidlowy obraz narzadow miazszowych,okolica okolokatnicza bez zmian. Ale po TK,mialam zlecona kolonoskopie,ktora mialam robiona 2 tygodnie temu i byl pobrany wycinek z katnicy(podejrzenie zapalenia) Wynik histopatologiczny-*Colitis chronica activa magni gradus* Lekarz mowi ,ze nie wie czy mozna operowakc wyrostek,bo jest zapalenie itd. Mam pytanie,czy moglo dojsc do pekniecia wyrostka ,ktory poprostu pekl do jelita i juz go nie ma,czy nie ma takiej opcji?Czy ten *colitis * powstal po plastronie,czy moze samoistnie,jeszcze przed operacja i wcale wyrostek nie byl przyczyna tylko *colitis*.Teraz zaczelam miewac bole po prawej stronie.Nie wiem czy to bole od wyrostka?czy od tego*colitis? Jak to dalej leczyc i co z tym robic...?(Ciagle jestem na diecie lekkostrawnej.tylko rzeczy gotowane.,czy moge ja zmienic czy raczej nie.)bo lekarz nic konkretnego nie mowi,a ja jestem lekko zalamana.Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wynik oznacza przewlekłe aktywne zapalenie jelita grubego dużego stopnia. W takiej sytuacji nie można operować. Nie ma takiej możliwości aby wyrostęk pękł, ponieważ podczas operacji chirurg zauważył by to. Pewnie przyczyną jest stan zapalny jelita grubego lub nałożenie się jednej jednostki chorobowej na drugą. Zapalenie jelita grubego oprócz diety wymaga leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×