Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroby trzustki po cholecystektomii laparoskopowej


Gość Asia z Kamiennej Gór

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asia z Kamiennej Góry

Witam! 31 lipca wycięto mi woreczek metoda laparoskopową. Przez miesiąc po zabiegu stosowałam dietę wątrobową. Potem zaczęłam już ostrożnie wracać do normalnego jedzenia, ale nie jem jeszcze schabowych i smażonych kurczaków ;) Pozwoliłam sobie np. na piwo, smażoną rybę, frytki z piekarnika itp. Po tych pokarmach nie mam żadnych objawów ze strony żołądka. Jednak czasem zdaża się np. po winogronach, że mam mdłości. W takich przypadkach lekarz internista zalecł mi Lanzul 1-2 x dziennie. Jak długo mogę mieć jeszcye problemy żołądkowe? Nie jadam jeszcze np. pomidora ze skórką, żółtego sera w żadnej postaci, pleśniowego, topionego, grzybów, tłustych wędlin, salami, boczku, grochu, fasoli, bigosu. Po jakim czasie wszystko powinno wrócić do normy? Czy pijąc np. 2-3 x w miesiącu 2-3 małe piwa i jedząc jw. mogę spowodować u siebie jakieś komplikacje ze strony np. trzustki lub innych organów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Pani spokojnie powinna spożywać wszystkie pokarmy, włącznie z piwkiem okazyjnie:-). Jeśli Pani po czymś źle się czuje wyeliminować to z codziennej diety. Bez niektórych produktów spożywczych można żyć. Po 2-3 miesiącach od zabiegu powinno wszystko wrócić do normy. Jeśli nie warto zrobić gastroskopię, gdyż problem może tkwić w patologii śluzówki żołądka lub dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×