Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak pozbywać się tłuszczaków z grupy bolesnych?


Gość Beata, Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata, Poznań

Witam Pana.Od 2005 r.wyskakują u mnie guzy na udach różnej wielkości,(12 / 8cm, 5 / 4cm. itp.)Rozrastają się do tego stopnia ,że uciskają na nerwy w stopach.Przy tym drętwieje cała noga,uniemożliwiając chodzenie. Do chwili obecnej przeszłam już 5 operacji usunięcia tych guzów.Są to stwierdzone tłuszczaki z grupy bolesnych.Po ostatniej operacji , która odbyła się w sierpniu 2008 r. są już następne.Są bardzo uciążliwe i bolesne w życiu codziennym. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest to zespół dercuma.Martwi mnie to , bo jestem prawdopodobnie skazana na ciągłe operacje.Mam bardzo już nogi pocięte i zniekształcone. Proszę , więc Pana Doktora o wyrażenie swojej opinii,jak można sobie pomóc oprócz leczenia operacyjnego.Pragnę nadmienić , iż jestem chora na epilepsję. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w mnogich tłuszczakach (też w zespole Dercuma) jedynym sposobem leczenia jest ich operacyjne usuwanie. Nie ma farmaceutyków lub innych sposobów leczenia zachowawczego w tej chorobie. Najlepiej usuwać tylko te tłuszczaki, które dają najwieksze dolegliwości bólowe i te największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata,Poznań

Dziękuję bardzo za odp. Mimo wszystko miałam nadzieję ,że dowiem się czegoś nowego na temat zespołu Dercuma .Guzy u mnie , potrafią wyskoczyć w przeciągu 2 tyg. Na początku są tylko wyczuwalne , ale z chwilą kiedy urosną dają niestety duże dolegliwości bólowe. Mam nadzieję ,że po usunięciu obecnych guzów będzie trochę przerwy i nie będą one wyskakiwały w zastraszającym tępie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż również ma kilka guzów na przedramieniu i jednego na udzie i są one b.bolesne.Niestety mieszkamy w Wielkiej Brytanii co uniemożliwia nam leczenie(usuwanie operacyjne)bardzo się boję ponieważ lekarz najpierw stwierdził tłuszczki a przy kolejnej wizycie powiedział ,że ma podejrzenie że to może być rak stwierdził to tylko z wyników z krwi.Czekamy na USG już bardzo długo.Mam pytanie czy to może być Choroba Dercuma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×