Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata, Poznań

Jak pozbywać się tłuszczaków z grupy bolesnych?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata, Poznań
Witam Pana.Od 2005 r.wyskakują u mnie guzy na udach różnej wielkości,(12 / 8cm, 5 / 4cm. itp.)Rozrastają się do tego stopnia ,że uciskają na nerwy w stopach.Przy tym drętwieje cała noga,uniemożliwiając chodzenie. Do chwili obecnej przeszłam już 5 operacji usunięcia tych guzów.Są to stwierdzone tłuszczaki z grupy bolesnych.Po ostatniej operacji , która odbyła się w sierpniu 2008 r. są już następne.Są bardzo uciążliwe i bolesne w życiu codziennym. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest to zespół dercuma.Martwi mnie to , bo jestem prawdopodobnie skazana na ciągłe operacje.Mam bardzo już nogi pocięte i zniekształcone. Proszę , więc Pana Doktora o wyrażenie swojej opinii,jak można sobie pomóc oprócz leczenia operacyjnego.Pragnę nadmienić , iż jestem chora na epilepsję. .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Niestety w mnogich tłuszczakach (też w zespole Dercuma) jedynym sposobem leczenia jest ich operacyjne usuwanie. Nie ma farmaceutyków lub innych sposobów leczenia zachowawczego w tej chorobie. Najlepiej usuwać tylko te tłuszczaki, które dają najwieksze dolegliwości bólowe i te największe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata,Poznań
Dziękuję bardzo za odp. Mimo wszystko miałam nadzieję ,że dowiem się czegoś nowego na temat zespołu Dercuma .Guzy u mnie , potrafią wyskoczyć w przeciągu 2 tyg. Na początku są tylko wyczuwalne , ale z chwilą kiedy urosną dają niestety duże dolegliwości bólowe. Mam nadzieję ,że po usunięciu obecnych guzów będzie trochę przerwy i nie będą one wyskakiwały w zastraszającym tępie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Mój mąż również ma kilka guzów na przedramieniu i jednego na udzie i są one b.bolesne.Niestety mieszkamy w Wielkiej Brytanii co uniemożliwia nam leczenie(usuwanie operacyjne)bardzo się boję ponieważ lekarz najpierw stwierdził tłuszczki a przy kolejnej wizycie powiedział ,że ma podejrzenie że to może być rak stwierdził to tylko z wyników z krwi.Czekamy na USG już bardzo długo.Mam pytanie czy to może być Choroba Dercuma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.