Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak po uderzeniu


Gość kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mój brat (26 lat) również ma krwiaka wielkość 9mm po uderzeniu belką tzn spadła mu drewniana gruba gałąź drzewa na której wisiała huśtawka. Brat leży w szpitalu od ponad tygodnia na odziale chirurgii ogólnej, czeka na wchłonięcie się krwiaka (mowił lekarz ze ok 2 tyg) a jeśli nie uda to bedzie trzeba operowac,Strasznie sie boje ale mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok i sam sie usunie:( na 3 dni po wypadku mial robiona druga tomografie bo podniosło mu sie cisnienie i chceili zobaczyc czy nie rośnie ale okazalo sie ze jest ok tzn nie urósł ale tez sie nie zmniejszył, po tygodniu mial kolejna tomografie bylismy pewni ze sie choc troche zmijeszy a tu nic :/ czy po tygodniu powinien juz byc mniejszy ? Lekarze mowią ze jest ok, tzn ni etrzba operowac tylko czakac ale ile czasu, moz ektos sie orientuje? Mam pytanie czy mieliscie do czynieni az podobnymi przypadkami a jesli tak to ile trwało wchłanianie sie krwiaka ten ma 9 mm. Dodam ze brat nie ma zadanych powiklan tzn zaburzen mowy pamieci utrwaty przytomnosci nawet bezposrednio po wypadku był wpelni swiadomy Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrwaiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziekuje za dopowedź, moze mi Pan napisac jeszcze skąd ma Pan te informacje? Czy po moim opisie można wywnioskowac jaki to rodzaj krawiaka? Mój brat od 2 tygodni jest w domu, mial wizyte kontrolna i lekarz powiedzial ze jesli sie nei bedzie pomniejszac to trzeb abedzi eoperowac, czy spotkał si epan z przypadkiem ze po czasie ponad miesiaca krwiak si eni epomniejszal ,n ie zwikeszal tylko zmienial konsystencje n abardziej plynna i lekarze decydowali ze trzeba go wyciac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli mam taki krwiak wielkości pieprzyka na twarzy po uderzeniu pięścią to czy da się go usunąć stosując np. żel Lioton 1000? Podobne struktury miałem na obu dłoniach przez wiele lat po kroplówce jak kiedyś miałem w dzieciństwie - i same znikły jak tylko skończyłem jakieś 16 lat - może i ten sam tez zniknie. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam cos takiego na głowie od tygodnia po uderzeniu konkretnie na czole, boli mnie on jak go dotykam.. Smaruje lioton 1000 ale mam oboawy co to tego. Czy taki krwiak bywa groźny i czy sa jakies powikłania z tego lub czy np. sie nie wchłonie i pozostawiony czyms groźi ??? Prosze o odp :( Mam 29 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w czwartek w ubiegłym tygodniu w pracy spadła mi metalowa belka na nogę,zrobił się obrzęk,który posmarowałam altacetem,nic mnie nie bolało,dopiero w niedzielę ubierając buta poczułam ból i silne szczypanie.Następnego dnia udałam się do chirurga,a ten dał mi nogę do gipsu,informując,że jak tego nie unieruchomimy to może zrobić się torbiel, i kazał leżeć z podniesioną nogą,za tydzień mam iść do kontroli.Czy ten gips mi coś pomoże?jakie mogą być konsekwencje tego krwiaka,proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwia !

mój mąż był dzisiaj na pogotowiu i mu wiercili 6 ciór w palcu środkowym u ręki na paznokciu no i ma w szynie żadnego złamania .Udeżył sie w pracy młotkiem brał udział też płaskownik w tym ....nie wiem ile mił milimetrów ale musieli sciągnąć krew żeby nie wdało sie zakarzenie .Nic nie muwili o wchłonieciu się krwiaka.Zobaczymy co dalej czas pokarze .Nie martw sie o brata tym bardziej jak jest pod opieką w szpitalu ... pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×