Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po leczeniu przepukliny


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 4 dni temu mialem operacje wyciecia przepukliny pachwinowej. w przepuklinie ponoc byla jakas siatka z brzucha ktora byla juz od niemalze mojego poczecia przynajmniej w taki sposob zrozumialem to co chirurg mi powiedzial...od wczoraj jestem juz w domu i rana wyglada wrecz pieknie,jeszcze wczoraj odrobine krwi polecialo a dzis juz jest ladny jeden pasek blizny.ale... ale mam pytanie odnosnie bolu. chodzic moge lecz z trudem,strasznie "piecze" mi ta rana,czy to prawidlowe objawy gojenia sie rany?jak tak to ile jeszcze moga wystepowac bole?I jak moge jeszcze wiedziec ,ile czasu trzeba odpoczynku od podnoszenia ciezarow (mam na mysli silownie) ponoc 3 miesiace starcza ale moim zdaniem moj przypadek jest chyba troche inny jesli chodzi o ta siatke z brzucha bo ten woreczek przepukliny zostal odcity wraz z ta siatka i zaszyte. Prosilbym o odpowiedz Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą siatką. Ja jestem półtorej tygodnia po operacji i nie boli wogóle, przestało tak mniej więcej tydzień po operacji znaczy sie wtedy bolało gdy dłużej stałem lub pochodziłem. Teraz staram się robić codziennie spacery w miarę możliwości i nic nie boli. Problem jest inny a mianowicie strasznie swędzi po depilacji tych okolic. Zaboli jedynie przy zakaszleniu lub zbyt szybkim wyprostowaniu. A tak to już zapomniałem o tej przepuklinie. Pozostało mi tylko twarde zgrubienie pod raną ale to podobno normalne. Ja mam zabieg metodą Lichtensteina z użyciem siatki. Na wypisie pisze 2 miesiące bez dźwigania ciężarów. Ale teraz czuje się na tyle dobrze że w sobote wykosiłem cały ogródek kosiarką, z tym że jedyny wysiłek to było chodzenie bo kosiarka ma napęd i sama jedzie. Ale zrobiłem to w ramach spaceru :). Z podnoszeniem ciężarów dam sobie spokój na jakieś 3 miesiące a później też nie będą to ogromne ciężary. Na siłownie planuję wrócić w grudniu ale tylko dlatego ze mi się nie spieszy i robię to hobbistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×