Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne tłuszczaki - gdzie się z nimi udać?


Gość Irmina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem, który powoduje, ze nie moge juz normalnie funkcjonowac. Mianowicie na całym ciele, doslownie na calym (na palcach u rąk, na dloniacho od wewnątrz, pod stopami, na przedramieniach, klatce piersiowej, brzuchu, nogach kolanach itd.) pojawily mi sie guzy podskórne. Nie maja one innego koloru od pozostalej czesci ciala. Sa twarde i bardzo bolą. Bylam juz u reumatologa, ktory powiedział, ze tak juz zostanie, ze beda sie pojawiac dalej. Poddalam sie nawet dwom zabiegom usuniecia ich, ale pojawily sie w tym samym miejscu jeszcze wieksze. Nie moge poradzic sobie juz z bolem i najgorsze jest to, ze nie wiem, gdzie mam sie z tym udac, do jakiego lekarza specjalisty. Poprzedni lekarz stwierdzil reumatologiczne zapalenie stawow. Ale co dalej? Czy idzie to jakos leczyc? Chociazby zlikwidowac bol? Prosze o odpowiedź i ukierunkowanie mnie w dalszym dzialaniu. Mam 40 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie postawiono rozpoznanie po wycięciu tych guzków w badaniu histopatologicznym i czy w ogóle takie badanie przeprowadzono. Jeśli rzeczywiście są to guzki typu reumatoidalnego powinien zająć się tym schorzeniem reumatolog. Prawdopodobnie musi zastosować leczenie mocniejszymi środkami farmakologicznymi. Nie wykluczona hospitalizacja. Czasem także takie guzki, gdy leczenie zachowawcze nie pomaga, wycina się. Jeśli jednak jak Pani napisała w temacie są to tłuszczaki to jedynym skutecznym leczeniem jest ich całkowite, doszczętne, bez pozostawienia nawet niewielkiej ich części usunięcie i następowe badanie histopatologiczne, każdego z tłuszczaków. Taki zespół mnogich tłuszczaków może wymagać dalszego leczenia onkologicznego. W chwili obecnej z powodu dolegliwości bólowych może Pani jedynie zażywać środki przeciwbólowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. artur jestem. mam ten sam problem jednakze zauwazylem,ze po libacji alko guzkow przybywa. kiedy nie pije natomiast to nic sie nie dzieje.(kiedy pije praktycznie nic nie jadam... ciag trwa do 3 dni) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek g

witam . mialem 2 tluszczaki na przedramionach, wlasnie usunalem. wiek 32 lata, zawsze bylem w doskonalym zdrowiu, ale ostatnie 2-3 lata pilem olbrzymie ilosci alkoholu tak jak artur. Pewnie to jest czynnik znacznie wzmagajacy ryzyko powstania tluszczakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam tluszczaka na lewej piersi wykrylam go zeszlym roku samokontroli piersi.byl on bolesny ze czasem siadlam nic nie moglam robic w nocy bardzo sie pocilam bielizna moja byla mokra raz bylo zimno . chodzilam prywatnie do onkologa niestety nic mi nie pomogl tyle ze zrobil biopsje i usg na tym bylo koniec jego leczenia .dopiero w olawie usunieto mi guz na piersi dalej musze sie leczyc poradni specjalistycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Witam. Może zacznę od tego że kilka lat temu tez odkryłam w swojej klatce piersiowej jakiegoś guzka ale się tym nie przejmowałam. Dopiero jakiś czas temu poszłam z tym do chirurga i on powiedział ze to jest *tłuszczak*. No to się tym aż tak bardzo nie przejmowałam. W ten sam dzień poszłam na badania USG i ten pan powiedział mi że to nie jest żaden tłuszczak i że on nie wie co to jest :(. Może ktoś z państwa miał podobny przypadek i może mi to w pewnym stopniu wytłumaczyć . Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez poczatkowo myslalam ze mam tluszczaka w dole podkoloanowym, ale po wizycie u chirurga okazalo sie ze jest to jakis guz. Zlecil mi zrobienie tomografii komputerowej i wtedy okazalo sie ze musze pilnie sie zglosic do onkologa. Jestem teraz po rezonansie magnetycznym a jutro mam biopsje w szpitalu onkologicznym tkanek miekkich....mam 2 dzieci i ze strachu zalewam sie lzami. Guz wyczulam tuz przed ciaza pod skora a gdy bylam w drugim miesiacu c. pewnego dnia spogladam w lustro i widze z tylu w dole podkolanowym wystajaca sina kule. Jest on bezbolesny , ale powoduje dretwienie nogi....Lekarz onkolog od razu mi powiedzial ze trzeba go wyciac tylko teraz pytanie czy ta zmiana jest zlosliwa czy nie stad biopsja. Zaluje ze nie poszlam do chirurga tuz po wyczuciu go przed ciaza. *-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×