Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na płatku ucha


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat. Gdy miałam 12 lat dostałam kolczyki. W trakcie noszenia kolczyków na prawym płatku ucha zrobił się guzek i powoli rósł. Lekarz rodzinny zalecił żebym poszła do chirurga wiec poszłam i wyciął. Po zdjęciu szwów i tak miałam guzek i znowu rósł aż dopóki nie wyciął go trzeci chirurg , po trzecim razie mam dalej guzek ale nie rośnie. Czy można ten guzek jakoś inaczej osunąć, nie skalpelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do guzka który pojawia sie u mnie na płatku ucha. Jest bardzo mały, nie widać go zewnątrz, boli tylko jak go sciskam jest twardy po jakimś czasie znika. Miałem go już kilka razy po jakimś czasie znika. Szukałem na różnych forach, ale co strona to inna diagnoza czyrak, tłuszczak itd. Czy jest to coś poważnego, jaka jest tego nazwa, czemu pojawia się akurat na płatku ucha i dlaczego w ogóle sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam coś podobnego też taki guzek na płacie usznym tyle że był on strasznie duży. Poszłam do chirurga i mi to wyciął ale powiedział że te guzki to wynik uczulenia na kolczyki i poprostu nie mogę nosić już kolczyków. Wiem że lekarz wysłał ten wycinek do badania narazie nie wiadomo czy było to coś groźnego. Najlepiej iść z tym do lekarza jak naj szybciej ponieważ nigdy nie wiadomo co to jest. Mam nadzieję że jakoś pomogłam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam mały twardy guzek na lewym uchu na prawo od przekucia bliżej głowy boli tylko jak się go naciśnie i nie widać go z zewnątrz. Pojawia mi się to pierwszy raz kolczyki noszę od 5 lat.Chyba niedługo pójdę do kosmetyczki i spytam jej się co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×