Powiększony węzeł chłonny w płucach

użytkownik
Przemek

Witam,
W okresowym prześwietleniu rentgenowskie płuc wykryło u mnie cień guza 3 mm.
W związku z tym, że guz zawsze kojarzy mi się *jednoznacznie* poszedłem zrobić badanie TK klatki piersiowej jednofazowe z kontrastem. Wynik był następujący:
*Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Pojedynczy węzeł chłonny przedtchawiczo dł. 9 mm. Serce w granicach normy.
Jama brzuszna objęta badaniem fragmentarycznym: śledziona dodatkowa śr. 12 mm we wnęce śledziony. W biegunie górnym nerki prawej torbiel korowa śr. 9 mm*
Dla mnie to wszystko brzmi dość *strasznie*
Bardzo proszę o odpowiedź, co to może być i czy mam się czym martwić?
Pozdrawiam

Reklama
użytkownik
stapler

Ten powiększony węzeł przedchawiczy to prawdopodobnie pozapalnie zmieniony, możliwie, że zwłókniały, nieczynny węzeł chłonny, który wymagać będzie tylko obserwacji. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym. Zapewne trzeba będzie wykonać kontrolne RTG klatki piersiowej za około 3-6 miesięcy.

użytkownik
Przemek

Dziękuję bardzo, w połowie czuję się pocieszony - jeszcze tylko nie wiem, co z torbielą korową na nerce.

użytkownik
stapler

Taka torbiel tylko do obserwacji. Nie stanowi żadnego zagrożenia.

użytkownik
Przemek

Dziękuję za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

użytkownik
kamila

Witam!
u mojej mamy na tk klp wyszło co następuje :
w seg 6 płuca prawego guzek śródmiąższowyy śr.3mm,miąż płucny bez zmian.następnie napisano że w obrębie śród piersia pojedyńcze węzłychłonne do 11,5mm
ale ja nic z tego nie rozumiem,to coś poważnego???
proszę o pomoc

użytkownik
KAMILA

A i jeszcze we wnące prawej masa patologiczna wezłowao sr. 18,5mm.
TO WSZYSTKO MNIE PRZERAŻĄ!!!

Twoja odpowiedź