Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Przemek

Powiększony węzeł chłonny w płucach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek
Witam, W okresowym prześwietleniu rentgenowskie płuc wykryło u mnie cień guza 3 mm. W związku z tym, że guz zawsze kojarzy mi się *jednoznacznie* poszedłem zrobić badanie TK klatki piersiowej jednofazowe z kontrastem. Wynik był następujący: *Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Pojedynczy węzeł chłonny przedtchawiczo dł. 9 mm. Serce w granicach normy. Jama brzuszna objęta badaniem fragmentarycznym: śledziona dodatkowa śr. 12 mm we wnęce śledziony. W biegunie górnym nerki prawej torbiel korowa śr. 9 mm* Dla mnie to wszystko brzmi dość *strasznie* Bardzo proszę o odpowiedź, co to może być i czy mam się czym martwić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ten powiększony węzeł przedchawiczy to prawdopodobnie pozapalnie zmieniony, możliwie, że zwłókniały, nieczynny węzeł chłonny, który wymagać będzie tylko obserwacji. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym. Zapewne trzeba będzie wykonać kontrolne RTG klatki piersiowej za około 3-6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przemek
Dziękuję bardzo, w połowie czuję się pocieszony - jeszcze tylko nie wiem, co z torbielą korową na nerce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taka torbiel tylko do obserwacji. Nie stanowi żadnego zagrożenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przemek
Dziękuję za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila
witam! u mojej mamy na tk klp wyszło co następuje : w seg 6 płuca prawego guzek śródmiąższowyy śr.3mm,miąż płucny bez zmian.następnie napisano że w obrębie śród piersia pojedyńcze węzłychłonne do 11,5mm ale ja nic z tego nie rozumiem,to coś poważnego??? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KAMILA
a i jeszcze we wnące prawej masa patologiczna wezłowao sr. 18,5mm. TO WSZYSTKO MNIE PRZERAŻĄ!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.