Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Escapelle dwie godziny po stosunku a ciąża


Gość Gocha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie doszlo wczoraj miedzy mna a mezem do zblizenia niestety prezerwatywa pekla a ja mam okres dostac w piatek pojechalismy po tabletki ktore mozna zazyc po stosunku tabletka nazywala sie escapelle zarzylam ja 2godz po stosunku moje pytanie do pana doktora czy jest jakas mozliwosc zaplodnienia czy mozemy byc spokojni i okres pojawi sie wyznaczonym terminie niechcemy miec dzieci poniewaz oboje studiujemy prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje: Escapelle - nowy produkt z zakresu antykoncepcji doraźnej jest już dostępny na polskim rynku. Jest to jedyny zarejestrowany w Polsce preparat w postaci jednej tabletki zawierającej substancję czynną - 1500 mikrogramów lewonorgestrelu, hormonu z grupy progestagenów. Skuteczność Escapelle oblicza się na ponad 99% po zażyciu w pierwszej dobie po niezabezpieczonym stosunku. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, Escapelle może powodować działania niepożądane: nudności, tkliwość piersi, opóźnienie miesiączki o ponad 7 dni, nieregularne krwawienie lub plamienie. Mogą wystąpić również przemijające zaburzenia cyklu miesiączkowego, jednak u większości kobiet krwawienie miesiączkowe pojawia się w ciągu 7 dni od przewidywanego terminu. Jeśli kolejna menstruacja opóźnia się o ponad 5 dni, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×