Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie trzonu kości ramiennej


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złamałem trzon kosci ramiennej w piatek i załozono mi szyne a dopiero w poniedziałek zostałem zooperowany zespolenie złamania kosci ramiennej lewej dwoma srubami ciągfnącymi AO ipłytą 8 otworowa koenigsee z 4srubami kolorowymi przebieg pooperacyjny niepowikłany rtg wykazało prawdłowe ustawienie odłamow.... tak było napisane na wypisie ale martwi mnie jedno ... nie potrafie wyprostowac łokcia np...to pewnie jakis przkurcz miesnia... prosze mi poradzic jak mam cwiczyc zeby dprowadzic ta reke do pozadku NAJBARDZIEJ MNIE ZASTANAWIA TO,ZE NIE MOGE TEJ REKI WYPROSTOWAC I BOJE SIE ZE NIGDY JUZ NIE BEDE MOGŁ JEJ WYPROSTOWAC ...CZY MOJE OBAWY SA SŁUSZNE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo...tyle ze zlamalam w czwartek wieczorem a w piatek rano juz mialam operacje...nosze na temblaku bo inaczej mi puchnie. slabe mam czucie w kciuku i przedramieniu.no i nie moge wyprostowac :( ale cwicze biernie, mysle ze to z czasem wroci *tak mi powiedzial lekarz*, tylko musisz cwiczyc od samego poczatku :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

witam ja zlamalem reke 1,5 tyg temu i operacje mialem juz tego samego dnia reke moge zginac i prostowac jak w lokciu jak i w nadkarstku, cwicze ja kiedy tylko moge. w poniedzialek mam wizyte kontrolna i dziwe sie ze nie mam gipsu/szyny tylko bandaz elastyczny + wata i opatrunek na ranie.CWICZ CWICZ I JESZCZE RAZ CWICZ i bedzie jak nowa :) pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po takiej samej kontuzji stalo mi sie to 27 lipca trafilem do szpitala zostalem operowany na 2 dzien 8 srub i plytka LCP zabiegl trwal3,5 h z czego nic nie pamietam calkowita narkoza po przebudzeniu lezalem 12 h bez ruchu troche plecy bolaly ale jakos przetrwalem w szpitalu spedzilem jeszcze 5 dni gdzie zmieniali opatrunki i jechalem na ketonalach i innych usniezaczach ostatniego dnia zakladany mialem temblak i opuscilem szpital co tydzien jezdzilem do mojego prywatnego lekarza na zmiane opatrunkow po 1 miesiacu zdjeto mi szwy naliczylem 32 rehabilitowalem sie sam w tym czasie lekkimi ruchami reki do gory gralem tez na padzie gdzie rozcwiczylem nadgarstek *p po 2 miesiacach zaczolem uczeszczac na basen gdzie chyba to mi najbardziej rozcwiczylo reke bo z kazdym razem stawala sie lzejsza i moglem coraz lepiej prostowac o po 3 miesiacach bylem na wizycie u lekarza stwierdzil ze reka jest perfekcyjnie rozcwiczona a wewnatrz jest tylko malutkie jeszcze nie zrosniecie 4 miesiacach wznowilem silownie malymi obciazeniami cwicze do dzis czasami reka szczypie w srodku ale to juz znikomy bol za 2 tyg mam ostateczna wizyte mam nadzieje ze juz wszystko jest zrosniete za jakies pol roku maja plytke wyjmowac nie wiem jak to sie bedzie odbywac ale prawdopodobnie znow rozetna mi triceps i ponownie trzeba bedzie budowac miesni pozdrawiam sorki za bledy jestem dyslektykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze ja miałam wypadek samochodowy w 2013r września i 7miesięcy miałam druty ale było mało stabilne i dali mi gwóźdź po 4 miesiącach się Zroslo! Po rehabitacjach będzie normalna ja też miałam ja słabą i ciężką a po wyciągnięciu. Ręka sama się wyprostuje tylko trochę czasu musi minąć każda kość musi się zrównać najlepsze są tabletki na zarost, ostegenon tylko to są na recepty ale bardzo pomaga powiedzieć. Lekarzowi. Żeby zapisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×