Antykoncepcja po operacji usunięcia woreczka

u?ytkownik
maria m

Miałam niedawno zabieg usunięcia woreczka laparoskopowo a przed zabiegiem stosowałam tabletki antykoncepcyjne (microgynon 21) - moje pytanie brzmi: czy mogę nadal brać te tabletki lub jakieś inne- bo po konsultacji ze swoim lekarzem stwierdził on że nie mogę ich brać i że zostaje mi tylko spirala a ja niebardzo chciałabym ja zakładać. A może jest jakaś inna metoda antykoncepcji po zabiegu chirurgicznym.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Nie ma przeciwwskazań do stosowania nadal antykoncepcji typu tabletek doustnych po zabiegu cholecystektomii.

u?ytkownik
yolk

Ja miałam usuwany pecherzyk ponad rok temu, też laparoskopowo, a od kilku lat biorę Jeanine. Tuż przed zabiegiem miałam zacząć kolejne opakowanie - ginekolog zalecił mi przerwę do kolejnej miesiączki, a potem wróciłam do tabletek. I nic się nie złego nie dzieje:)
Skoro po jakiś czas cholecystektomii można *normalnie* jeść to i pewnie tabletki na nic nie rzutują *)

u?ytkownik
Janka.

Ja miałam zabieg 2 miesiące temu laparoskopie woreczka żółciowego i przed zabigiem i po bez rzadnej przerwy biorę tabletki antykoncepcyjne a dokładnie cilest i nic się nie dzieje.Mój ginekolog nie widział żadnych przeciwskazań.Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź