Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie piersi


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Witam, mam problem ze świądem piersi. Mam 21 lat, miesiączkuję już 6 rok, choć wciąż dość nieregularnie. Ostatnio często swędzą mnie piersi tuż przy sutkach, naokoło, dość mocno się drapię, więc zaczynam się martwić. Nie sądzę, by była to przyczyna proszku, w jakim była prana bielizna. Wspomnę jeszcze, że jakiś czas temu (ok.2miesięcy) wykryłam w piersiach stwrdnienia, dośc znaczne, ułożone mniej więcej po bokach piersi, było ich ok. kilka, te u dołu piersi dość podłużne. Piersi wówczas widocznie się powiększyły (nie byłam u lekarza, z tego co czytałam mógł to być zachwiany poziom prolaktyny?). Teraz już nie czuję żadnego zgrubienia, tylko to swędzenie niepokoi. Czy to swędzenie może być skutkiem niedoboru bądż nadmiernego produkowania hormonu? Czy to po prostu objaw przedmiesiączkowy (który właściwie wcześniej mi się nie zdarzał)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć czy jest to objaw reakcji alergicznej, zbyt sucha skóra. Radzę spróbować dobrze nawilżać skórę, zmienic proszek. Jeśli te działania nie pomogą to najlepiej wybrać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena-autor

Przyjmuję leki przeciwalergiczne, więc odrzucam kwestię alergii. Proszek wciąż ten sam, dlatego też nie sądzę, by był przyczyną, ale dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem dotyczący swędzenia piersi... Mam 19 lat i piersi już dawno przestały mi rosnąć, ale za to wciąż mnie swędzą! I to nie przed okresem czy owulacją, ale praktycznie codziennie, szczególnie podczas brania prysznica w kontakcie z ciepłą wodą i drapię je wtedy niemal do krwi, bo jest to niesamowicie uporczywe swędzenie... Nie wiem czy tylko ja mam taki problem i czy to się w ogóle kwalifikuje do wizyty u lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ten sam problem !! od jakiegoś czasu swędzi mnie dół piersi drapie sie i drapie zmieniłam sobie biustonosz ! nie jestem alergikiem !! nawet już przestałam nosić biustonosz a one mnie swedzą nawet w nocy rano zawsze !!! sząłu można dostac !!! a najgorsze jest to ze mam przerost duży jedej piersi na dole mam plamke jak by blizne tylko że po czym ?? nie wiem ... i ona najbardziej mnie swędzi a skura na niej jest taka że mogę ja w rękach trzymać !! nie wiem czemu tak mi się robi już się przyzwyczaiłam ze mam przerost jednej i że wyglądam jak krzywus ... ale swędzenia już nie wytrzymam !!! co ja mam robić ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam 29 lat i ostatnio mnie strasznie swedza brodawki i sutki-oczywiscie nie drapie tego tylko smaruje oliwka bambino i kremem bambino.Co moze mi pomoc?Czekam na wizyte do dermatologa.Dodam,ze nie mam dzieci i w ciąży nie jestem!Pozdrawiam! Proszę o odpowiedz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 20 lat ostatnio drapie mnie brodawka lub pod brodawką prawa pierś okres już miałam choc powiem ze czasami mam okres dość dłgo i niechce mi się skończyc w ciazy niejestem i dzieci tez niemam niewiem co to moze byc a do lekarza niechcę isć bo moze mnie wyśmiac już raz poszłam z palcem miałam zdretwiałe duzo na ten temat pisali i nic mi niebyło przepisał tylko maść i teraz juz sama niewiem co z tym zrobic może to jest jakies takie drap[anie moze przejdzie ale jak by ktoś to umiał wytłumaczyć prosze o odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na swędzące brodawki pani magister w aptece poleciła maść bepanthen(maść dla kobiet w ciąży)bo jest łagodna i powinna pomóć pomimo,że w ciąży nie jestem.Smaruje ją i mniej już mnie swędzą brodawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieznajoma-krakowianka

A co, jesli ktos ma zylaki na piersiach, i to takie biegnace przez sam srodek sutka i przez brodawke, bardzo widoczne, i w ogole niepokojaco pomarszczona skore na sutkach, swedzace piersi - okropnie - i zastanawia sie, czy to nie rak przypadkiem...? ** Dodam, ze ta osoba ma 23 lata, nie jest i nigdy nie byla w ciazy, nie pali, nie pije, wazy okolo 85 kg na 154 zm wzrostu, odzywia sie w miare zdrowo, prowadzi raczej aktywny tryb zycia, w ogole nie ma powodow do zlego stanu zdrowia - a jednak* ponadto cierpi na inne schorzenia i ma ogolnie bardzo nadszarpniete zdrowie, ogolnie - po prostu czuje sie bardzo zle... ** Co to moze byc? Bo na pewno COS - tylko co...?! Lekarze sami nie wiedza albo nie mowia prawdy... **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten sam problem. Swedzenie, mimo częstego mycia piersi, zmiany mydla i proszków nie przynosiły rezultatu. Dopiero pomogło mi smarowanie piersi 2 x dziennie wazeliną kupioną w aptece. Tydzien czasu stosowania wystarczyło by się problemu pozbyć. Dlatego zgadzam się z Panią, która kupiła maść w aptece, że Jej pomogła. Swędzenie to paskudztwo, które może człowieka podświadomie dołować. Sprawdzćie Panie same. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asieńka

Ja też mam podobny problem *swędzące sutki oraz całe piersi* nie tylko na dole jak tu nie które piszą.. a w ciąży nie jestem zauważyłabym to bo objawy swędzenia piersi pojawiły mi sie pare miesięcy wcześniej ale pojawiają sie głównie przed okresem ( pare dni przed ) i często jest to tylko parodniowe swędzenie i znika do kolejnego miesiąca ale przy tym zauważyłam że urosły mi piersi i z rozmiaru C robi sie D wiec chyba nie ma czym sie martwić a mam 20 lat :) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 24 l.od tygodnia strasznie swędzą mnie całę piersi nie tylko brodawki i nie mogę się powstrzymać żeby ich nie drapać , żadnego wycieku nie mam proszę o pomoc czym smarować i co jest przyczyną bo zwariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×