Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie miesiąc po operacji przepukliny


Gość Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu miałem operację przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Praktycznie przez cały miesiąc nic nie nosiłem, nie podnosiłem i ogólnie oszczędzałem siły. Rana dobrze się zagoiła, zgrubienie maleje i w zasadzie nic mnie nie bolało. Jeszcze jakoś ponad tydzień temu odczuwałem lekki ból przy kichnięciu ale od początku zmniejszał się on stopniowo i ostatnio już było w porządku. Zgodnie z tym co mówił mi lekarz i co wyczytałem na temat przepukliny małe ciężary tak w granicach 3 - 5 kg można przy metodzie z użyciem siatki nosić już po 2 tygodniach od operacji. Ja parę dni temu, więc praktycznie miesiąc po operacji zacząłem sporadycznie nosić małe ciężary (np. zakupy z auta do domu) ważące tak gdzieś właśnie od 3 do 5 kg więc bez szaleństw. I jak do tej pory nie czułem nic niepokojącego, tak teraz czuję czasami takie lekkie ukłucie albo delikatny pulsujący ból w pachwinie. Czasami czuję go jak chodzę, schylam się, czasami przy siadaniu i wstawaniu z krzesła. A czasami po prostu siedzę sobie albo leżę i czuję że coś mi tam pulsuje. Bóle tak jak napisałem są lekkie i delikatne, pulsujące. Nie czuję ich przy lekkim wysiłku takim jak np. wstanie z łóżka, kichanie itd. Mimo wszystko niepokoi mnie to. Jako, że do tej pory kiedy nic nie nosiłem nic mnie nie bolało a teraz po przeniesieniu tych paru kilogramów zacząłem odczuwać te lekkie bóle to czy jest jakaś obawa, że coś złego zaczęło się dziać? Czy powinienem jeszcze w ogóle darować sobie noszenie takich rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×