Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rodzaje i czas wchłaniania siatek przy przepuklinie pachwinowej


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dokładnie 3 i pół tygodnia temu przechodzilam operacje przepukliny pachwinowej. Na wypisie jest napisane że leczenie przebiegało operacyjnie: Operatio radicalis herniae cum uso Surgimesh (WN). Z tego co zdążyłam się zorientować wszczepiono mi siatkę lekką półwchłanialną, a na ranę założono szew pojedynczy ciągły. Jak na razie leczenie przebiega bez komplikacji, rana szybko sie zagioła, nie pozostawiająć wielkiej blizny. Jednak pod miejscem cięcia wyczuwam zgrubienie, które wprawdzie się już zmniejszyło, ale wieczorem robi się twardsze. Co to oznacza że siatka jest półwchłanialna i która jej część ulegnie wchłonieniu? Czy to zgrubienie pod miejscem cięcia pozostanie mi juz na zawsze? Jaki jest czas powrotu do pełnej sprawnośći fizycznej. Lekarz powiedział ze ok 4-5 tygodni. A od wzmorzonych zajęć sprawnościowych ok 2-3 miesiące. Czy rozpoczynająć treningi sportowe po takim czasie istnieje duże ryzyko nawrotu przepukliny? Po jakim czasie moge rozpocząć ćwiczenia na mięśnie brzucha? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka półwchłanialna oznacza najczęściej, że co drugi szew w siatce ulega wchłonęciu i wrostowi w tkanki otaczające. Nastepuje to najczęście po 6-9 miesiącach. W tym czasie sytematycznie zgrubienie powinno zmniejszać się. Część siatki pozostanie niewchłonięta, wbudowana w tkanki otoczenia. Tak jak lekarz powiedział powrót do pełnych czynności życiowych po miesiącu, do obciążającego sportu 3 miesiące. Po rozpoczęciu treningu po 3 miesiącach nie powinno się już nic przydarzyć. Delikatne ćwiczenia obciążające mięśnie brzuszne po 2 miesiącach, powoli, systematycznie zwiększane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×