Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duszności w klatce piersiowej połączane z ostrym pieczeniem


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące przepukliny żałądka. Od kilku lat leczylam sie na wrzody dwunastnicy, poniewaz kiedy podalam swoje objawy lekarze nie zalecali gastroskopi i postawili diagnoze wrzodow dwunastnicy. Kilka miesiecy temu udałam sie na prywatne badania poniewaz czulam sie coraz gorzej, a leki nie dzialaly. Lekarze nie wytlumaczyli mi tak naprawde czym jest ta przepuklina, wiedze na ten temat pozostalo zglebiac mi poprzez internet. Ostatnimi czasy czuje sie coraz gorzej w ciagu 3 miesiecy schudlam ok. 6 kg. Nie mam apetytu, odczuwam kolatanie serca i dusznosci w klatce piersiowej polaczane z ostrym pieczeniem, nie wiem czy to sa typowe objawy czy powinnam udac sie do lekarza lub powtorzyc badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma czegoś takiego jak przepuklina żołądka. Istnieje tylko przepuklina rozworu przełykowego. Myślę, że takowa została u Pani wykryta w czasie gastroskopii (nie podała Pani tego w pytaniu). Przepuklinę rozworu przełykowego dzielimy na wślizgową i okołoprzełykową. W przepuklinie rozworu przełykowego typu wślizgowego (najczęstsza postać) dochodzi do wciągnięcia żołądka w śródpiersie i jego uciśnięcia. W przepuklinie typu okołoprzełykowego dochodzi do przeciśnięcia się obok przełyku żołądka do śródpiersia (w rozworze jest i żołądek i przełyk). Opisywane przez Pania objawy mogą właśnie wskazywać na przepukline rozworu przełykowego, ale także i na schorzenia płuc jak i serce. Dlatego trzeba też zbadać się internistycznie, aby wykluczyć choroby serca i płuc. Nie ma metody farmakologicznej, która spowodowałaby usunięcie przepukliny rozworu przełykowego. Jedynym skutecznym sposobem jest operacja. Jednak jeśli przepuklina jest niewielkiego stopnia nie powinno jej się leczyć operacyjnie (zbyt duże ryzyko w stosunku do otrzymanych korzyści). Leki działają objawowo i jeśli takowe działają nie ma wskazań do zabiegu. Chyba, że wykorzysta się wszelkie możliwości terapeutyczne (leki z podobnych lub innych grup farmakologicznych), a dolegliwości nie ustąpią (oczywiście wykluczy się ewentualne inne przyczyny owych dolegliwości) to jedynym sposobem będzie operacja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×