Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jałowa martwica pięty i ciągłe treningi


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mogą być konsekfensje nie dania odpoczynku kości piętowej czyli np:jeżeli gram w klubie i sie dowiedzialem że mam chorą pięte i nic sobie z tego nie robie*nadal gram, uczeszczam na treningi.Co moze stac sie za 10 lat naprzyklad (mam14lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dojść do nieodwracalnego zniszczenia kości piętowej, nawet z zerwaniem ścięgna Achillesa. Oczywiście wszystko zależny od rodzaju martwicy i jej zasięgu. Najlepiej w tej sprawie porozmawiać z ortopedą i nie ignorować jego zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Mam pytanie syn trenuje pływanie, na początku roku stwierdzono u syna tę chorobę, nie trenował pół roku, zakończyliśmy leczenie i objawy wróciły po 2 miesiącach.Obecnie syn tygodniowo ma 17 godzin pływania i 4 godz. biegania. Czy jest na forum jakiś trener który, może mi powiedzieć w jaki sposób syn może trenować aby nie obciążyć pięty. Jak pogodzić chorobę ze sportem aby konsekwencji zdrowotnych nie było na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś przerwać treningi,wiem,że trudno,ale inaczej ta pięta będzie Cię bolała coraz bardziej tak,że nie będziesz mógł chodzić,a wtedy gips!Kilka dni przerwy to za mało,bo ten ból będzie nawracał,wiem co mówię,bo mój syn ma martwicę na obu piętach i trwa to już 6m-cy,a dziś się dowiedziałam,że kolejne 6m-cy będzie zwolniony z WF-u,tragedia dla niego i dla mnie,bo i on i ja cieszyliśmy się z postępów w piłce nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwica może trwać nawet do 2lat,jeśli masz zdjęcie swojej pięty to porównaj ją ze zdjęciem zdrowej pięty i zobaczysz co jest nie tak.Choć po dalszych treningach Twoja pięta będzie wyglądała coraz gorzej,wez to pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×