Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip fibroepithelialny z powierzchownym przewlekłym naciekiem zapalnym - rozpoznanie u 1,5 rocznego dziecka


Gość Beata z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata z Warszawy

Dzień dobry! Bardzo proszę o interpretację rozpoznania (wynik badania histopatologicznego- "polip fibroepithelialny z powierzchownym przewlekłym naciekiem zapalnym" na podstawie klinowego wycinka o wym. 0,5x0,7x0,3cm). CO TO OZNACZA, NA ILE JEST NIEBEZPIECZNE, CO DALEJ (czy to nowotwór)?- W tej chwili chirurg prowadzący jest na urlopie, a ja mocno zaniepokojona, moja Córeczka jest taka Kochana, Śliczna, Mądra, Pogodna... dzisiaj kończy 1,5 roczku i tak b. JĄ kocham. Do tego wszystkiego mam wrażenie, iż nie została narośl usunięta w całości, w dalszym ciągu występuje zgrubienie na odcinku od odbytu do "układu moczowego" (usunięty tylko czubek polipa)- co z tym wrażeniem? Chirurg po operacji, podczas wizyty kontrolnej powiedział, że usunął wszystko, ale gołym okiem widać, że nie. I nie jest to tylko moje zdanie, moja obserwacja. Co zrobić by nie urazić lekarza, ale uspokoić swoje nerwy?- tym bardziej, że często przypominam sobie jak zostałam potraktowana "na rejonie",- tutaj uważano, za zbędne skierowanie mojej córeczki do chirurga, moja prośba była odbierana jako "widzimisie", przywidzenie. Dostałam jednak ww na "odczepne", po 3ej próbie. Czy tym razem jest podobnie, czy mam sprawdzić swoje obawy u innego lekarza, a może spróbować jeszcze raz u tego samego, jakich użyć argumentów? z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma Pani wątpliwości proszę poszukać porady u innego chirurga. Polip musi być usuniety w całości (jesli jest taka możliwość), aby nie doszło do wznowy zmiany. Wynik badania histopatologicznego brzmi: polip włókniakowato-naskórkowy. Zmiana ta jest bardzo łagodna, powstała na podłożu przewlekłego stanu zapalnego. Musi pani jednak wiedzieć, że to zgrubienie, które pozostało może być zwykłą blizną po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×