Czy to przepuklina pępkowa? powiększony guz nad pępkiem

u?ytkownik
Bartek

Witam mam prawie 18 lat
Od małego uprawiam różne sporty i od zawsze miałem nad pepkiem takiego guza.Mysle,ze to jest wrodzone
Dziś zauważyłem,ze ten guz sie powiekszył troche mnie boli i boje sie,ze to jest przepuklina pepkowa
W chwili obecnej ćwicze na siłownie stosuje nie za duze cieżary wiec myśle,ze to nie od tego powstała ona.Bo robie to z głową

Moje pytanie brzmi:
Czy to jest przepuklina czy poprostu coś nadwyrężyłem sobie podczas wysiłku??.
Dopisze,ze tez mam alergie na pyłki i w nocy strasznie kaszle i sie dusze i w trakcie tego brzuch cały czas jest napięty.
Dziekuje za odpowiedz

Reklama
u?ytkownik
stapler

Prawdopodobnie jest to przepuklina pępkowa. Aby dowiedzieć się w 100% czy tak czy nie należy udać się na konsultacje bezpośrednio do lekarza. Wystarczy zwykłe badanie ręką, aby postawić diagnozę.

u?ytkownik
haemophilus

Przede wszystkim musi zbadać Cię chirurg. Nie wykluczone, że może to być przepuklina.

u?ytkownik
Bartek

A czy przepukline można tylko wyleczyć poprzez zabieg chirurgiczny ??
Ten guz mnie prawie nie boli i sam już niewiem co o tym myśleć
do lekarza napewno niedługo sie udam

u?ytkownik
jark

Mam to samo tez mnie nie boli, chyba że wcisne mocno palce w brzuch ale to będzie boleć w kazdym miejscu. Zmacałem w tym miejscu dziewczyne i też ma taki guzik nad pępkiem więc to chyba każdy człowiek ma.

u?ytkownik
Maniek0

Ja też cwiczę na siłowni i wyrósł mi taki *guz* byłem u lekarza i powiedział że to jest właśnie przepuklina i nie mogłem ćwiczyć przez min. 3 miesiące ale odczekałem ten czas wróciłęm na siłownie i to samo. a teraz nie cwiczyłem już ogólłem pół roku i wróciłem na siłownie ale zaczynam delikatnie i mnie nie boli ale guz jest nadal.

Twoja odpowiedź