Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w okolicach wyrostka robaczkowego


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Od osmiu miesięcy mniej więcej raz w miesiącu w okolicach wyrostka mam bóle, które trwają trzy dni. Na początku ból około 12 godzin w okolicach wyrostka, a później przechodzi do góry i dochodzi nawet do żołądka. W pierwszych godzinach bólu nie moge chodzić z powodu bólu. Gdy ból ustąpi po trzech dniach czasami pobolewa mnie jelito w okolicy żołądka i ból palenie w okolicy wyrostka. Pierwsza reakcja lekarzy, gdy trafiam do szpitalu to wyrostek, ale później przy konsultacji z chirugiem i wynikami badań krwi okazuje się, że wyrostek jest w porządku. Wyniki badań krwi są dobre oprócz neutrofili, które są za wysokie oraz limfocyty za niskie, a temperatura ciała w granicach 37-38, która utrzymuje się przez 3 te dni. Miałem zrobioną kolonoskopie, która nie wykazała nic. Wczoraj, gdy trafiłem znów do szpitala miałem zrobione badania USG, ale pani doktor nic nie stwierdziła, bo powiedziała, że jestem napompowany powietrzem i nic nie może zobaczyć. Zostałem wypisany ze szpitala z bólem i z nie rozwiązanym problemem. Próbowałem diet i robiłem kuracje na jelita i nic nie pomaga. Przypadkowo kiedyś trafiłem do chirurga który zrobił mi USG i powiedział, że mam kamienie w pęcherzyku, ale nie był pewien, bo USG było stare i niedokładne. Czytałem o bólach pęcherzyka i przebiegają one w inny sposób, więc proszę o pomoc czy to może być wyrostek czy też coś innego. Mieszkam za granicą kraju i to też jest problemem, bo tu po skierowaniu na USG czeka sie po trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Z uwagi na przebieg dolegliwości i czas w jakim one występują prawdopodobieństwo, że jest to zapalenie wyrostka robaczkowego jest znikome. Radzę w trybie planowym, po przygotowaniu (na czczo) wykonać USG jamy brzusznej na dobrym sprzęcie (może prywatnie. Dolegliwości, które Pan opisuje mogą być związane z kamicą pęcherzyka żółciowego zwłaszcza ich napadowy i okresowy charakter. Bóle także mogą sugerować patologię w zakresie żołądka lub dwunastnicy (badanie gastroskopowe także wymagane). Dopiero po wykonaniu tych badań prawdopodobnie postawi się właściwe rozpoznanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×