Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiekszajace sie i zmniejszajace się węzły chłonne


Gość Kitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 24 lata i od pewnego czasu a mianowicie od ponad 2 miesięcy mam problemy z węzłami chłonnym pod szczęką, za uszami, na szyi i pod pachami. Pod żuchwą mam 2 guzki może 1x1 cm może troszkę większe. Często się powiększają z czego tworzą się 4, dwa mniejsze i dwa większe.Za uszami tworzą się jak by podłużne, często znikają a jak się pojawią to czuć dosyć mocny ucisk.Pod pachami rzadko się pojawiają a jak już są to są małe i bolesne, podobnie jest na szyi , malutki guzek o dużym odczuciu bólu. Dodam iż pomiędzy jabłkiem Adama a szczęką też mi się coś powiększa i zmniejsza co bardzo przeszkadza. Wszystkie te węzły (oprócz czyi i pach bo na nich zawsze bola) czasami lekko bolą a czasami w ogóle nie bolą albo tylko sobie tak już wkręcam. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu który powiedział że mam zaczerwienione gardło i że to może być przyczyna. Dał mi antybiotyk który w żaden sposób nie pomógł. Wykonałem badanie krwi które sprawdził lekarz mówiąc że wyniki są idealne i zapewniał mnie o tym iż nie ma się czym martwić tylko trzeba czekać na poprawę bo wyniki krwi dały by jakie kolowiek oznaki czegoś złego jak chłoniaka czy innego nowotworu. Ważę 64 kg i stosuje dietę białkową połączoną z kreatyna przez co nie zauważyłem utraty masy. Śpię w miarę spokojnie , nie pocę się w nocy i nie mam żadnych stanów podgorączkowych ale cały czas jestem zmęczony. Wmawiam sobie że to przez treningi i pracę siłową bo przerzucanie 2,5 ton paczek dziennie to chyba dosyć duży wysiłek. Najbardziej boję się że mam chłoniaka przez co moja samopoczucie jest do kitu. Bardzo proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×