Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wklęsłość i uwypuklenie na prawym udzie


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie zauważyłam wklęsłość na zewnętrznej stronie prawego uda (mniej więcej w połowie uda). Początkowo myślałam, że jest to spowodowane tym, że przez ok.5 miesięcy wnosiłam wózek z dzieckiem na 4 piętro podpierając się to właśnie częścią uda. Gdy się dokładniej przyjrzałam, zauważyłam wyżej, ok.10cm, drugą mniejszą wklęsłość. Wygląda mi to bardziej jak podskórne zgrubienie od połowy uda 10cm na długość do góry. W tym miejscu udo jest bardziej twarde. Czuję też delikatne łaskotanie w stawie kolanowym (nie wiem czy tym spowodowane). Muszę też zaznaczyć, że mam na łydce i z tyłu nad kolanem żylaki. I jeszcze jedno - teraz jak się nad tym zastanawiam, i sięgam pamięcią - to wypuklenie zaczęło się pojawiać w czasie gdy zaczęłam wchodzić kilka razy dziennie (minimum 2) na to 4te piętro trzymając pod pachą wózek z dzieckiem, co dawało na tę część uda nacisk o wadze 20kg. Proszę o odpowiedź co to może być, czy to coś bardzo niepokojącego (mam małe dziecko i małe możliwości pójścia do lekarza) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To może być objaw naderwanego mięśnia uda (zerwanych włókien mięśniowych z przyczepu do kości). Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do lekarza. Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katarzyna

Nie martwiłabym się tym specjalnie, dla banalnego, ale przykładu napiszę, że moja siostra codziennie rano robiąc makijaż do pracy opierała się ok 30min o umywalkę i uformowało jej się spore wklęśnięcie w udzie, gdy tylko to zauważyla zaczęła to kontrolować i sladu dziś juz zadnego po deformacji uda nie ma, możliwe więc, że choć brzmi to zabawnie masz analogiczną sytuację-dla pewności jednak odwiedź lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zauwazyłam wklęsłość dość głęboką na udzie z tyłu. Wcześniej myślałam ze to od krzesła w pracy - ale na drugim nie ma. Do jakiego lekarza z tym się udac? Pod kolanem z przodu wymacałam zgrubienie - cysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na udzie z tyłu wklęśnięcie ale tylko na jednym a dzisiaj to samo zauważyłam na przedniej łydce wklęsłe miejsce na długość około 4 cm i szerokości 2cm nie wiem co to może być ciekawi mnie to również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgrubienie i wyczuwalna przerwe stalo mi sie to ppdczas grania w pilke minelo juz 6tyg a ja ciagle nie moge kopac pilki ale dziwne to ze biegac moge . Jesli zna ktos odpowiedz co robic piszcoe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez od jakiegoś czasu zauważyłam zmianę na udzie. Myślę że mam to kilka miesięcy jak nie lepiej. Dokładnie wklęśniecie na zewnętrznej stronie prawej nogi uda. Dziwnie to wygląda ponieważ to układa się w poprzek uda wygląda brzydko jakby odcięcie nogi .Dodam też że sportu nie uprawiam urazów żadnych nie miałam .Po za tym innych zmian nie zauważyłam .Żylaków też nie mam ani żadnych zgrubień . Niepokoi mnie ta zmiana choć żadnych innych dolegliwości nie odczuwam po za tym iż nie mogę chodzić w sukience czy spodenkach bo bardzo brzydko to na nodze wygląda i oby coś się z tego w póżniejszym czasie nie zrobiło niedobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ostatnio też zauważyłam jakby dołek pod skora uda. Widoczny pod pewnym kątem i wyczuwalny pod palcami. Skora wokol jakby troszkę ciemniejsze. Czy u kogoś zniknęło to samo czy co z tym robicie?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2018 o 14:37, Gość Gosia napisał:

Witajcie. Ostatnio też zauważyłam jakby dołek pod skora uda. Widoczny pod pewnym kątem i wyczuwalny pod palcami. Skora wokol jakby troszkę ciemniejsze. Czy u kogoś zniknęło to samo czy co z tym robicie?? Pozdrawiam.

u mnie zniknęło samo. Musiałam po prostu przestać opierać się o to co naciskało mi na nogę. Myślę więc, że w większości przypadków takie wgłębienie to efekt nacisku jakiegoś przedmiotu na skórę. Kiedyś znalazłam nawet o tym artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×