Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po cc i ciąży bliźniaczej


Gość Aneta-mama Mai i Kub

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta-mama Mai i Kubusia

Witam. 9 mies. temu urodzilam bliznieta droga cc w ostatnim dniu 35 tyg.ciazy. W ciazy przytylam 17 kg. przy czym 5 kg. w ostatnim tyg.ciazy z powodu wielowodzia u jednego z blizniat.Moj brzuch byl ogromny.Po porodzie zostal mi brzuch taki jaki mialam w 4 mies. ciazy i 3 kg. na plusie.Blizna po operacji ladnie i szybko sie zagoila i nawet dosc szybko wrocilam do formy.Jednak nie moge wykonywac niektorych cwiczen np.brzuszkow.Nic mnie nie boli ale po prostu miesnie w dolnej czesci brzuch nie dzialaja.Zapisalam sie na fitness zeby popracowac troszke nad sylwetka poniewaz znajomi zwracaja mi juz uwage ze wygladam dosc dziwacznie jakbym rzecywiscie byla w 4 mies. ciazy. lecz nie jestem w stanie wykonac polowy cwiczen ktore zadaj nam instruktor z powodu niedzialajacych miesni podbrzusza.Czy mozliwe ze miesnie zostaly zle zszyte? Czy moze jest jakas inna przyczyna.Dodam ze przed ciaza bylam wysportowana i prowadzilam intensywny tryb zycia a brzuszki nigdy nie byly dla mnie problemem.Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie cięcia cesarskiego nie przecina sie mięśni brzucha dlatego nie mogły być zniszczone lub żle pozszywane. Mieśnie tylko się rozwarstwia wzdłuż włókien co nie ma praktycznie żadnego wpływu na ich dalsze funkcjonowanie. Z uwagi na długotrwały okres napięcia, rozciągnięcia tych mięśni, braku ruchu mogło dojść do naturalnego zaniku włókien mięśniowych. Myślę, że jesli nadal Pani będzie systematycznie ćwiczyć i ie zrazi się do tego funkcje mięśni powoli wrócą do normy (muszą zostać odbudowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×