Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

TK nosogardła


Gość karasiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karasiczek

Witam serdecznie, od jakiegos czasu mam nawracajace zapalenie zatok (zwalczane domowymi sposobami z sukcesem jednak nawracajace co 3-4 tygodnie) i wysuszona blone sluzowa gardla. Jestem pod kontrola laryngologa. Badanie RTG wykazalo przyscienne zmiany miekkotkankowe w zatokach czolowych i nieco gorsza przejrzystosc sitowia z niewielkimi przysciennymi zmianami sluzowkowymi. Czuje sie dobrze, poki co ropna wydzielina podczas leczenia nie wrocila. Po RTG kontynuowane jest leczenie farmakologiczne kortykosteroidem. Pomimo prawidlowego *wygladu* nosogardla podczas badani caly czas mam uczucie jakby na wysokosci nosa cos tam nadal bylo. Potocznie widze, ze ludzie nazywaja to *gula* :) Wiem, ze mam rowniez resztkowy 3 migdal. Z tego powodu lekarz zlecil badanie TK, nie na cito. Czy badanie wydaje sie zasadne? Tydzien temu mialam robione RTG zatok - czy warto odczekac jakis termin pomiedzy badaniami majac na uwadze, ze czas nas nie goni? Pod koniec roku 2014 (bodajze pazdziernik/listopad) mialam robione MRI trzustki z kontrastem. Rozumiem, ze nie ma przeciwskazan przy podaniu kontrastu w tym miesiacu jezeli kreatynina bedzie w normie? (wiem, ze to inny typ kontrastu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×