Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciek zapalny kątnicy


Gość emilia

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego brata przeprowadzono ostatnio zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego (ostre zapalenie). W karcie wypisu ze szpitala znaleźliśmy w rubryce *rozpoznanie* zapis o nacieku zapalnym kątnicy. W szpitalu nikt o tym nie wspominał. Teraz nie wiemy co z tym zrobić. Co to właściwie znaczna i czy jest to coś poważnego? Czy powinien udać się na dalsze badania? Dodam, że ma 24 lata, pali, od czasu do czasu pije alkohol, dietę określiłabym jako...fastfoodową:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To normalna sytuacja kiedy stan zapalny z wyrostka robaczkowego przenosi się na kątnice (z kątnicy właśnie wychodzi wyrostek robaczkowy). Rozpoznanie nie świadczy o niczym niepokojącym tylko o naturalnym następstwie stanu zapalnego wyrostka robaczkowego i jego bezpośredniego otoczenia. Jeśli po operacji nie będą występowały żadne dolegliwości związane z przewodem pokarmowym to nie ma powodu do niepokoju i nie ma wskazań do jakiejkolwiek dalszej diagnostyki. Jeśli jednak dolegliwości pojawią się to należy rozważyć dalsza diagnostykę (np. USG, kolonoskopia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tydzień temu zglosilam się z bólem brzucha po prawej stronie. Został mi wycięty wyrostek i zapis ze maciek zapalny katnicy. Dziś mija tydzień a nadal mam ból z którym pojechałam do szpitala. Może trochę mniejszy Ale jest on jakby nad miejscem wyrostka. Mam wrażenie że to wycięcie mnie tylko gorzej sparalizowalo a cała przyczyna bólu jest to zapalenie jelita. Od 18tego kwietnia biorę amoksiclav i nic. Ktoś miał coś podobnego? Za 2 miesiące dopiero mam robić kolonoskopie :/ Już mam tego dość...Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×