Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja EEG


Gość AdaN1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W piatek wyszlam ze szpitala. Mialam robione rozne badania w tym EEG. Bardzo bym prosila o wyjasnienie mi opisu badania. Moj lekarz nic mi nie powiedzial a ja nie rozumiem co czytam. Oto opis: *W rejestrwcji video nie odnotowano napadowych zmian zachowania ani incydentow o semiologii napadu padaczkowego. W okolicach potylicznych rejestrowano czynnosc podstawowa o czestotliwosci 9-10 Hz i o amplitudzie 30-40 uV. Reakcja zatrzymania prawidlowo wyrazona. W prawej okolicy skroniowo-potylicznej i ciemieniowej rejestrowano wyladowania fal ostrych i poronnych zespolow iglicy-fali 5 Hz. Wielokrotnie, szczegolnie pod wplywem aktywacji rejestrowano uogolnione wyladowania fal theta 5-6 Hz i fal ostrych o amplitudzie do 60-80 uV, trwające do 2 sekund. Orzeczenie: Zapis ze zmianami ogniskowymi w prawej okolicy skroniowo-potylicznej i ciemieniowej oraz licznymi zmianami uogolnionymi* Bardzo prosze o jak najszybsze wyjasnienie mi tego wyniku. Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zapis jest patologiczny i wymaga dalszej weryfikacji przez neurologa i zapewne dalszej diagnostyki (np. rezonansu magnetycznego mózgowia). Wynik świadczy o jakiś zmianach patologicznych głównie w prawej okolicy skroniowo-potylicznej i ciemieniowej. Bez dodatkowych badań trudno wyjaśnić nieprawidłowy zapis EEG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze wynik bdania MR: *Badanie MR mozgowia wykonano w obrazach T1, T2 PD- zaleznych w sekwencjach TSE, TSE blade, FL2D (gre), DWI, tirm dark fluid (STIR) w plaszczyznach strzalkowych, czolowych i poprzecznych. Intensywnosc sygnalow z istoty bialej i szrej mozgowia prawidlowa. Uklad komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony nieposzerzony symetryczny. Wodociąg mozgu i komora czwarta prawidlowe, Struktury tylno jamowe bez cech patologii. Intensywnosc sygnalow ze struktur tylnojamowych prawidlowa. Rezerwa objetosciowa na poziomie otworu wielkiego zachowana. Wielkosc przysadki w granicach normy. Przestrzenie podpajeczynowkowe nie poszerzone. Wnioski: obraz struktur mozgowia w badaniu MR bez cech patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×