Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeziębienie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Matras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 20 lat. Dokładnie 3 tygodnie temu przeszedłem operację przepukliny pachwinowej prawostronnej nieuwięźnietej. Zabieg został wykonany m. Shouldice*a. Lekarz prowadzący na ostatnim spotkaniu kontrolnym stwierdził, że ta metoda w moim przypadku jako osoby młodej jest najskuteczniejsza (szew wewnętrzny zostanie na stałe), zalecił jedynie aby przez okres około 6 miesięcy być ostrożnym. Tu pojawia sie moje pierwsze pytanie czy ta metoda faktycznie jest lepsza dla osób młodych, które uprawiają sport i moga pracować fizycznie? Kolejna rzeczą jaka mnie martwi jest to, że dokładnie od wczoraj się rozchorowałem. Wygląda to za zwykła grype z objawami gorączki, bólu gardła i okropnego kataru. Jednak właśnie o katar i być może przyszły kaszel się boję. Czy po 3 tygodniach istnieje ryzyko, że np. smarkając bądź kichając może dochodzić do jakiś uszczerbków wewnątrz rany? Szew może się poluzować bądź osłabić? Nie jestem w stanie czasem powstrzymać kichnięcia a zdarza się to często stąd obsesyjnie się boję że coś naruszę bądź osłabię i nawet po tym pół roku coś się źle zagoi i będę miał nawrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Matras ! Jestem w identycznej sytuacji co Ty, 3 tyg temu mialem operowana przepukline pachwinowa lewostronna rowniez m. Shouldice*a. Mam 20 lat, jestem osoba aktywna fizycznie o czym wiedzial lekarz, jednak rowniez stwierdzil ze nie bedzie mi wszczepial ciala obcego siatki tylko naturalnie wykorzysta tkanke wewnetrzna. Jestem jeszcze przed ostatnia wizyta kontrolna no i chcialem sie Ciebie zapytac jak sie czujesz po tych 6 miesiacach, masz jakies bole? Cwiczysz juz normalnie? Jezeli bylbys w stanie odezwij sie prosze na moj numer gg 5163765 bo mam pare pytan. Dodam jeszcze ze tydzien po operacij nic kompletnie mnie juz nie bolalo, czuje sie bardzo dobrze, nie byly potrzebne zadne srodki przeciwbolwe :) Z Gory dzieki za odpowiedz gdyz malo jest osob operowanych ta metoda i malo info w necie.. Pozdrawiam ! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×