Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Segment kręgosłupa nie wykazuje czynności ruchowej po instalacji implantu


Gość Wiola41

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o intepretację wyniku rtg czynnościowego kręgosłupa i czy będzie konieczna kolejna operacja czy wystarczy rehabilitacja: Segment L4/L5 nie wykazuje czynności ruchowej - stan po instalacji implantu międzykolcowego. Wstawianie tylno-dolnej krawędzi kręgu L4 w obręb kanału kręgowego podobnego stopnia w obu pozycjach czynnościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam oeracje w lipce tego roku, szczcerze mówiąc nie widzę poprawy, Po wizycie kontrolnej dostałam jeszczce skierowanie na rtg czynnościowy i otrzymałam powyższy wynik. Nie wiem jakie będzie dlasze leczenie bo kontrolę mam dopiero 31.08. Jak długo byłeś na zwolnieniu? A czy miałeś jakąś rehabilitację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wiola41. Ja byłem na chorobowym L4 180dni pół roku i na świadczeniu rehabilitacyjnym 360 dni rok i teraz od lipca przyznali mi rente na 3 lata.Rehabilitacje zaczynałem 3 miesiące po zabiegu .Ćwiczenia prady laser pole magnetyczne itd.i praktyczne sie czuje tak jak przed zbiegiem.Tak jak mi noga drętwiała przed zabiegiem to nadal dretwieje.Myślałem że te dretwieje minie.3 MIESIACE PO ZABIEGU ZROBILEM REZONANS MAGNETYCZNY i pojechałem na konsultacje.A pan dr. obejżał płyte i stwierdził że wszystko jest w porządku.Nie wiem co dalej bedzie .Ja mam 36 lat i chciałbym iść do pracy ale za długo też nie moge ustać.Mam rodzine i muzse jakos ich utrzymac.A jak tam u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Władek Ja jeszcze nie dostałam żadnej rehabilitacji, zabieg miałam 06 lipca 2011, po pierwszej wizycie po operacji musiałam zrobić rtg czynnościowe i czekam co dalej.U mnie najgorzej jest przy wyprostowywaniu się po dłuższym siedzeniu oraz jak zmieniam pozycje podczas leżenia, po prostu ból niesamowity. Ja też chce wrócić jak najszybciej do pracy ale jak widzę to nie nastapi 01.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać z opisu że mamy podobne objawy.Ja z rana to tak sie czuje tak jak by mi sztywniał krgosup ledzwiowy.Tabletki biore chodze na rehabilitacje i nadal odzcuwam ból.Mi sie tak wydaje że nawet chyba mi promieniuje do odc. piersiowego.U mnie jest tak że do południa odczuwam bóle w lęzdwiowym zaś jakoś przechodzi na piersiowy.Nie wiem co jest wogóle grane.Czy może jest to wina implantu .sam nie wiem.Jutro ide do ortopedy może sie coś dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×