Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan po OZT - objawy pseudotorbieli?


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od września 2008 choruję na trzustkę. Pierwsze ozt we wrześniu. Postać łagodna 8 dni w szpitalu i po rezonansie magnetycznym stwierdzony kamień w przewodach żółciowych i skierowanie na ERCP ( woreczek zółciowy usuniętu prawie 6 lat temu) 20.10.08 ERCP powikłane ozt o ciężkim przebiegu. Lipaza w moczu 50000 a w krwi 2200. Ponad 5 tygodni w szpitalu, 18 dni głodówki, przez ZOP ciągle był podawany fentanyl i marcaina. Na ostatnim TK mam stwierdzone pseudotorbiele w okolicy ogona trzustki 40x23mm oraz poniżej trzonu trzustki, ciągnąca się do wysokości wnęk nerek o wymiarach 32x20mm.W 4. tyg. dostałam ponad 40 st. gorączki. Wysoką gorączkę - 39 st miałam również w święta - już w domu.Teraz jestem prawie 2 miesiące po szpitalu i ciągle mam objawy ze strony układu pokarmowego. Bardzo pilnuję diety, a mimo to odczuwam bóle brzucha - szczególnie nad pępkiem, mam ciągle gazy i wzdęcia, a po zjedzeniu lub wypiciu czegokolwiek uczucie pełności w brzuchu - tak jak by mi ktoś powierza tam napompował i bardzo mi się odbija. Tak około 1 godz. po jedzeniu dostaję skrętu kiszek i czasem kończy się to biegunką , ale nie zawsze.Ponadto mam stan podgorączkowy 37.4 - 37.2.i czasem mdłości.Mam ogromną ochotę na słodycze i jestem bardzo senna i osłabiona. Biorę kreon, polprazol i controloc oraz espumisan. Wizytę u lekarza prowadzącego mam wyznaczoną na 03.02.09, proszę o poradę czy te torbiele mogą zamienić się w ropnie i w jaki sposób mogę łagodzić swoje dolegliwości i o czym mogą one świadczyć. Jak ocenia Pan mój stan zdrowia?Jak mam sobie pomóc - mam dopiero 30 lat.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja mam podobny problem a mam dopiero 19 Lat. po jedzeniu robi mi się brzuch jak bym była w 5miesiacu ciąży-albo i lepiej... Jestem szczuplutką osobą dlatego mnie to dziwi... chwile po jedzeniu nie napije sie niczego innego jak Cole*( Nie jadam śniadań ani kolacji... Żyje tylko odbiadami bo tak przyzwyczaiłam żołądek, być może tym jest spowodowany duży brzuszek i ból. nie mam pojecia co mam Tobie doradzic bo sama z tym walcze bez zadnych rezultatów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro dowiedz sie czy nie cierpisz na nietolerancje laktozy. Mam takie same objawy. Trzeba wtedy ograniczyc slodycze i wyeliminowac mleko. Wzdecia wtedy w wiekszosci ustepuja, chociaz nie calkowicie bo laktoza jest w wielu produktach. Druga opcja jest zespol jelita drazliwego. Poczytaj o tym *) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×