Zmiany w jelicie grubym, rak?

użytkownik
jola z płocka

Witam proszę o prztłumaczenie
Foci adenocarcinomatosi tylko taki opis badania histopatologicznego otrzymał ojciec co to oznacza?

Reklama
użytkownik
haemophilus

To oznacza:
Ognisko gruczolakoraka (raka gruczołowego).
Skąd pobrany był materiał na badanie histopatologiczne?

użytkownik
jolka z płocka

Z odległości ok 5 cm w głąb od zwieracza

użytkownik
haemophilus

Teraz musi nastąpić ocena rozwoju miejscowego guza i poszukiwanie ewentualnych przerzutów. Również ocena wielkości zmiany, głębokości naciekania i zajęcie zwieraczy odbytu.
Leczenie polega na zniszczeniu guza i ewentualnych przerzutów. Radioterapia stosowana jest przy małych guzach bez przerzutów. Radiochemioterapia w przypadkach pozostałych. Natomiast w razie pozostawienia tkanki nowotworowej stosuje się uzupełniającą radioterapię lub amputację odbytnicy.

użytkownik
jolka z płocka

Dziękuję bardzo za odpowiedź czyli operacja jest rozwiązaniem ostatecznym ?

użytkownik
marek wrocław

Mój kuzyn ma guza w jelicie grubym 7 cm od zwieracza o wymiarach 9 x 5.5 dług. 12 cm, wynik histopatologiczny M-8140/3 Adenocarcinoma exulceratum coli, proszę o podanie jaki to jest stan i jakie może być leczenie

użytkownik
ewa

U mojego dziadka wykryto guza na jelicie czy to znaczy ,że nie ma już dla niego żadnego ratunku ? proszę o jak najszybszą odpowiedz. Dziękuje

użytkownik
kasia

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku mojego męża*
1)guz odbytnicy
Adenocarcinoma G-2 partim mucinosum.
Nacieka błonę podśluzową , prawdopodobnie nie nacieka błony mięśniowej.
2) Tkanka okołoodbytnicza -bez zmian nowotworowych
3)Guzek skóry okolicy odbytu -Verruca seborrhoica
Bardzo proszę pretłumaczsie mi ten wynik i jakie są rokowania .Mój mąż ma dopiero 35 lat .

użytkownik
Kaśka

Witam,
Odebrałam własnie wynik badania histopatologicznego taty. Brzmi on - Adenocarcinoma. Przy kolonoskopii wykryto guz w odległości 38 cm od odbytu. ( marca tata me termin do szpitala na operację. Jak wygląda leczenie po operacji?

użytkownik
Kaśka

Witam, do porzedniego postu jeszcze chciałam doać dokąłdnie treśc wyniku:

*fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obecnością na ich terenie ognisk utkania raka gruczołowego (adenocarcinoma)*

Po wykryciu guza przy kolonoskopii kolejnego dnia zrobiono USG i lekarz stwierdził, że wątroba i nerki OK. RTG płuc też nic nie wykazało. Czy to oznacza że nie ma przerzutów czy jednak mimo wszystko należy spodziewać się wszystkiego?

Z góry dziękuję za odpowiedź

użytkownik
mimi

A czy wcześniej byłaś leczona jakimiś lekami na jelito grube?

użytkownik
Kaśka

Nie wiem do ktorego postu pytanie, wiec odpowiadam : nie tata wczesniej nie byl leczony zadnymi lekami. Guz wykryto 2 tyg temu.

Twoja odpowiedź