Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rotoskolioza, zniesienie lordozy i zwężenie tarczy międzykręgowej


Gość Renata M.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj odebrałam wynik badania rtg z opisem: prawostronna rotoskolioza, zniesienie lordozy, zwężenie tarczy międzykręgowej L5/S1, linia kręgosłupa tylna zachowana prawidłowo, trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości, bez cech przebudowy kostnej, szerokość pozostałych krążków międzykregowych prawidłowa. 2 tygodnie temu nie mogłam spać przez 3 dni w jakiejkolwiek pozycji, praktycznie *wyłam* z bólu i noce były bezsenne. każde wygięcie do tyłu powodowało ogromny ból i blokadę. Podejrzewała zapalenie korzonków - otrzymałam leczenie u internisty: Zaldiar 3x1, Nimesil 2x1. po 5 dniach ból przeszedł na oba pośladki i wzdłuż całego kręgosłupa. po wizycie u neurologa otrzymałam serię zastrzyków Cocarboxylasum (10 zastrzyków) i Movalis (6 zastrzyków), niestety jestem uczulona na witaminę b12 (tak wyszło podczas próby). Obecnie nie widzę poprawy. Odczuwam ból lędźwi przy siedzeniu i leżeniu na plecach - muszę wówczas podkurczać nogi. Najlepiej jest jak chodzę. Kilka lat temu spadłam ze schodów, ale poza skręceniem kostki nie odczuwałam żadnych dolegliwości, dopiero po 2 latach pojawiły się problemy z prawym biodrem i czasami problemy z zejściem z łóżka lub przewracaniem się - ogromny ból. Czego powinnam spodziewać się po powyższej diagnozie (jak będę funkcjonować, jakie będą skutki i dolegliwości) i co powinnam zrobi, aby normalnie funkcjonować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×