Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mocne skrzywienie kręgosłupa


Gość Ehhhhh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące kręgosłupa ... Dwa lata temu wykryto u mnie skrzywienie na bilansie ... poszedłem do ortopedy dostałem jakieś tam ćwiczenia i na tym sie skończyło, troche to olałem dopiero w te wakacje zdałem sobie sprawe co to jest ... dostałem znowu te same ćwiczenia, dodam że nie wiem nawet czy to skrzywienie czy Bóg wie co to jest, ortopeda nic mi nie mówi nawet na RTG mnie nie skierował ... Ale do rzeczy, postaram się opisać moją sytuację... Gdy się schylę strasznie wystaje mi kręgosłup, normalnie jak dinozaur *)) sylwetke mam prostą, lewa strona ciała mi bardziej odstaje: żebra, obojczyk, łopatka ... Byłem w Lutym u nowego ortopedy - ten byl jeszcze gorszy, nie dośc że nic sie nie dowiedziałem to zalecił tylko wkładke ortopedyczna 2.5 cm ( mam obniżoną miednicę ) i powiedział że mi sie skoryguje to i kręgosłup w między czasie ... jest to możliwe ? 5 Kwietnia ide do nowego ortopedy, zasypie go lawiną pytań. Bardzo lubie grać w siatkówke - prawie 7h w tygodniu w zajęciach szkolnych (SKS) ale czytałem gdzieś że od mocnego uderzenia cofa się klatka a ja właśnie tak mam ( lewa odstaje a prawa nie ) no ale nie wiem czy to nie jest czasami spowodowane kręgosłupem ... Sam nie wiem co mam już zrobić nawet moi rodzice załamują ręce i tylko mówią że z wiekiem to sie *samo* zrówna jak to przecież nie prawda *( Wykonuje niby ćwiczenia na te skrzywienie lecz nie widze jakiejś zachwycającej poprawy - bądźmy szczerzy w ogóle jej nie ma :( Prosze o odpowiedź i przepraszam że tak sie tu wyżalam -,- Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan zapewne jest związany ze skrzywieniem kręgosłupa. Proszę wykonywać zalecenia ortopedyczne i nosić wkładkę ortopedyczną, gdyż rzeczywiście ona może skorygować wadę kręgosłupa. Jednak radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się w poradni rehabilitacyjnej, gdzie zalecą odpowiednie ćwiczenia w przypadku Twojej wady kręgosłupa. Niestety gra typu siatkówka może niekorzystnie wpływać na Twoje skrzywienie kręgosłupa. Najlepsze w takim przypadku są zajęcia na basenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×